Lay’s Wędzony Ser & Lay’s Kiełbasa z Cebulką [test i opinie]

lay's kiełbaska z cebulką i wędzony serCiekawa rzecz wydarzyła się w Biedronce. Jak pewnie pamiętacie, około dwóch miesięcy temu testowałem na blogu Lay’sy o smaku delikatnego sera, oraz pikantnej kiełbasy. Mijają dwa miesiące, patrzę w nową gazetkę i widzę… znowu to samo. Jednak przyglądam się uważniej i jednak nie do końca, bowiem od teraz w Biedronce do kupienia są Lay’s o smaku wędzonego sera, oraz kiełbaski z cebulką.

Przyznam, że chyba pierwszy raz widzę taką „kontynuację” limitowanej serii. Co więcej oba smaki z poprzedniej wypadły całkiem fajnie (szczególnie delikatny ser) i ponownie nieco żałowałem, że nie można ich już kupić po okresie promocji.

Swoją drogą, to z obecnej gazetki Biedronki do której wybrałem się pierwszego dnia promocji jeszcze przed południem miałem zamiar przetestować aż 4 produkty, które wydawały mi się ciekawe. Okazuje się jednak, że część z nich (to znaczy oprócz chipsów nie udało mi się kupić żadnego z pozostałych 3 produktów które chciałem testować) albo nie istnieje, albo jest wykładana na póki nie wiadomo kiedy… No nic, taka mała dygresja, bo zawsze mnie to denerwuje w dyskontach.

Cena nowych Lay’s wzrosła nieco w stosunku do poprzedniej akcji i wersja o smaku wędzonego sera oraz kiełbasy z cebulą to koszt 2,99zł za 170 gramową paczkę (te o smaku łagodnego sera i pikantnej kiełbasy były 10% tańsze).

Dobra wiadomość jest taka, że moim zdaniem poprawiła się tutaj również jakość samych chipsów (o tym trochę poniżej).

Lay’s o smaku Kiełbasy z Cebulką
lay's kiełbaska z cebulką test

Mam wrażenie, że przyprawa jest dokładnie ta sama, lub bardzo podobna do tej znanej z wersji „Pikantna Kiełbasa”.

Natomiast śmiało mogę dać punkt więcej w tym przypadku, ponieważ na grubych, karbowanych chipsach wypadło to znacznie lepiej. Mam też wrażenie, że i przypraw było tutaj więcej, choć to może być złudzenie lub kwestia partii.

Fakt jednak jest taki, że Lay’sy Kiełbaska z Cebulką to całkiem fajna, intensywnie mięsna propozycja o „przydymionym” smaku. Zdecydowanie warte swojej ceny.

Lay’s Wędzony Ser
lay's o smaku wędzonego sera

O ile wersja mięsna to smak raczej dobrze znany, bo mięsne chipsy niewiele się od siebie różnią, tak Lay’s wędzony ser to moim zdaniem chipsowe zaskoczenie i majstersztyk.

Chciałbym Wam jakoś fajnie ten smak opisać, ale nie bardzo wiem jak. Powiem więc tylko, że udało im się w jakiś sposób odwzorować smak wędzonego sera. Chipsy Tesco Finest nazwałem chipsowym odkryciem roku, ale Lay’s o smaku wędzonego sera chyba zajmie w tej kategorii drugie miejsce ;).

Przykry jest fakt, że pewnie i one znikną zaraz z półek Biedronki i nie zobaczymy ich przez miesiące (albo w ogóle). Wiem, że kiedyś były Lay’s o smaku wędzonego sera górskiego i pewnie były podobne, ale jak dla mnie (fana łoscypka ;)) mogłyby zagościć w ofercie na stałe.

Jeszcze jedno: jakość samych chipsów (w ostatnim teście pisałem, że Lay’s produkowane dla Biedronki jest gorzej jakości niż standardowe) moim zdaniem tutaj była Lay’sowa a nie dyskontowa.

Podsumowanie

Obie wersje bardzo udane. Obie warte swojej ceny. Jednak osobiście mam zamiar zrobić mały zapas wersji o smaku wędzonego sera. Kiełbasa jak dobra by nie była to na rynku jest milion podobnych chipsów, wędzony ser to smak unikatowy :).

A jak już o genialnych smakach które zniknęły i nie chcą się pojawić ponownie, to wciąż tęsknię za Lay’s Chorizo :(.

Pan Tester

nowości chipsy blog

Biedronka
 • 8/10
  Cena (2,99) - 8/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 8/10
  Smak (Kiełbasa z Cebulką) - 8/10
 • 10/10
  Smak (Wędzony Ser) - 10/10
8.5/10
Sending
User Review
1 (2 votes)
18 komentarzy
 1. 12 sierpnia, 2016
 2. 4 sierpnia, 2016
 3. 31 lipca, 2016
  • 2 sierpnia, 2016
 4. 27 lipca, 2016
 5. 27 lipca, 2016
 6. 26 lipca, 2016
  • 26 lipca, 2016
   • 27 lipca, 2016
    • 27 lipca, 2016
     • 27 lipca, 2016
   • 27 lipca, 2016
    • 27 lipca, 2016
    • 27 lipca, 2016
 7. 26 lipca, 2016
  • 26 lipca, 2016
   • 26 lipca, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.