Lay’s Soczysty Letni Pomidor & Lay’s Serowa Quesadilla

lays soczysty letni pomidor i serowa quesadillaMiałem zamiar wrzucić ten test za kilka dni ponieważ nie dalej jak wczoraj na blogu pojawił się inny podwójny test Lay’s, ale po Waszych komentarzach postanowiłem przyspieszyć sprawę z tego względu iż myślałem, że Lay’s Soczysty Pomidor i Serowa Quesadilla jeszcze nie zagościły na stałe w dużych sklepach (moje pochodzą z osiedlowego sklepu, który co prawda ma dość wysokie ceny, ale jeśli chodzi o chipsy to ma zazwyczaj szybciej niż wszyscy inni ;)), ale okazuje się, że już od jutra można będzie je kupić np. w Netto i pewnie wielu innych sklepach.

I być może nie było by mi tak śpieszno gdyby Laysy te były po prostu kolejnym przeciętniakiem, ale ponownie wyszła im ta limitka, więc zapraszam do zapoznania się z całością tekstu :).

Cena niestety znacznie wyższa niż testowane wczoraj Lay’s wędzony ser i kiełbaska z cebulką bo we wspomnianym osiedlowym kosztowały one 5zł (ogólnie tam każde duże chipsy kosztują 5zł :D) ale w gazetce Netto widzę będzie trochę taniej – 3,99zł i może tej ceny się trzymajmy bo pewnie to ona będzie bliższa sieciowym cennikom.

Lay’s Serowa Quesadilla

Lays serowa QuesadillaJak pewnie wiecie trochę narzekałem już na blogu na producentów chipsów, że tak mało na rynku mamy standardowych, cienkich, ziemniaczanych chipsów o smaku sera. I właściwie o ile ta sytuacja się nie zmienia w przypadku stałej oferty chipsów, tak dość często pojawiają się wersje limitowane (BTW całe szczęście, że przynajmniej testowane kiedyś Crunchips Pikantna Papryka i Ser weszły do stałego asortymentu ;)).

Ok przechodzimy do Lay’s o smaku serowej Quesadilli. Oczywiście moje zdanie o takich wybujałych smakach w przypadku chipsów jest znane: zazwyczaj kończy się to i tak płasko bo nikt nie jest w stanie odzwierciedlić w chipsach niczego złożonego… i tu było dokładnie tak.

Chipsy są smaczne, są intensywnie serowe i jakościowo jak na Lay’s przystało też fajnie. No ale właściwie trudno szukać większych różnic np w porównaniu do Lay’s o smaku łagodnego sera. Obie wersje smakowo bardzo dobre, i chyba drugi raz nie będę się na ich temat rozpisywał ;).

Lay’s Soczysty Letni Pomidor
lays soczysty letni pomidor

To jest natomiast smak na temat którego warto powiedzieć kilka zdań. O ile wyżej oceniana serowa Quesadilla bardzo mi smakowała i sięgnąłbym po nią ponownie, ale zupełnie niczym nowym nie zaskoczyła i był to po prostu smak sera a nie żadne odzwierciedlenie dania kuchni meksykańskiej, o tyle tutaj przeżyłem szok.

Dlaczego? Zazwyczaj nie lubię pomidorowych chipsów. Smakują dziwnym kwasem, który nie ma nic wspólnego z pomidorami. Tutaj natomiast moim zdaniem najlepiej odwzorowany smak pomidora jaki próbowałem.

Dodam świeżego pomidora, właśnie takiego letniego, jak to stoi na opakowaniu. Ma on specyficzny smak i jakimś cudem ludzie od Lay’s go tu wpakowali. Dla mnie osobiście nie jest to smak wybitny, bo i za świeżymi pomidorami w nieprzetworzonej formie jakoś nie szaleję, ale daję tej wersji mocne 9 za ciekawe odwzorowanie smaku.

Pan Tester

Netto
 • 6/10
  Cena (3,99) - 6/10
 • 9/10
  Jakość - 9/10
 • 8/10
  Smak (Serowa Quesadilla) - 8/10
 • 9/10
  Smak (Soczysty Letni Pomidor) - 9/10
8/10
Sending
User Review
4.5 (2 votes)
15 komentarzy
 1. 30 września, 2016
 2. 30 września, 2016
 3. 18 sierpnia, 2016
 4. 12 sierpnia, 2016
 5. 31 lipca, 2016
 6. 29 lipca, 2016
 7. 27 lipca, 2016
  • 30 lipca, 2016
  • 12 sierpnia, 2016
 8. 27 lipca, 2016
 9. 27 lipca, 2016
 10. 27 lipca, 2016
  • 27 lipca, 2016
   • 16 sierpnia, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.