Lay’s Pizza Margherita [test i opinie]

test lay's margheritaDziś naprawdę krótki test Lay’s o smaku pizzy Margherita. Chipsy pojawiły się w Biedronce i znając życie to kolejna wersja produkowana przez Lay’s wyłącznie dla dyskontu z nakrapianym insektem w logo.

Dzięki temu jednak cena nie należała do najwyższych. Za Lay’s zapłacić musicie bowiem 3,79zł ale zaznaczyć trzeba, że to bardzo duża paczka. Nie standardowe 150g a aż 230g. Jest więc tanio.

Jednak Lay’s Pizza Margherita cierpi na bolączki, które znamy już z podobnych Lay’sowych historii, gdy były one produkowane dla Biedronki. Niska cena nie przekłada się tutaj niestety ponownie magicznie na jakość do jakiej przyzwyczaiła nas ta popularna marka.

lays pizza marheritaJedna z czytelniczek pisała mi na fanpage, że chipsy są niezbyt chrupkie, jakby przeleżały trochę czasu w otwartej paczce. Ja nie miałem aż tak złego wrażenia, ale ponownie karbowana wersja dla Biedronki rzeczywiście sprawiała wrażenie nieco mniej chrupiącej.

Lay’s Pizza Margheritta – Smak

Ok, ale jak wypadła całość pod względem smaku? Pizza Marheritta – cóż wiedziałem, że może być trudno odwzorować ten smak, ale jednocześnie liczyłem, że Lay’s nie postanowiło „włożyć” tutaj po prostu standardowego aromatu chipsowej pizzy, który stosują w innej wersji. Ten jest bowiem moim zdaniem mało ciekawy.

No i nie zrobili tego,  ale też szału nie było. Właściwie to smak tych chipsów można śmiało opisać jako połączenie smaku chipsów serowych, ketchupowych i pizzowych. Powiecie: przecież to właśnie margheritta, no ale nie zgodzę się. Było dość sztucznie, kwaskowato, nijak nie przypominało to pizzy dla mnie.

lays pizza margherita z biedronkiJest ok, ale nie jest to smak po który chce się sięgać ponownie. W tej samej ofercie (i za te same pieniądze) w Biedronce jest także smak Pikantna Kiełbasa i proponuję by postawić na niego, bo te „mięsne” Lay’s produkowane dla Biedronki wychodzą ostatnio całkiem fajnie. Z resztą pikantna kiełbasa była już dostępna (razem z genialnym wędzonym serem) w Lay’s  w wersji niekarbowanej.

Pan Tester

Biedronka
 • 9/10
  Cena (3,79) - 9/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
6.7/10
Sending
User Review
5 (2 votes)
6 komentarzy
 1. 5 października, 2016
 2. 5 października, 2016
  • 6 października, 2016
 3. 3 października, 2016
 4. 3 października, 2016
 5. 3 października, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.