Chipsletten Pomidor i Fromage [test i opinie]

chipsletten lorenz

Dzisiaj test chipsów prosto z tuby. Chipsletten pomidorowe i fromage to żadna nowość, ale szczerze mówiąc, jakoś nigdy mnie do nich nie ciągnęło. Jadłem je raz czy dwa. Pringlesy w dzieciństwie smakowały mi chyba tak bardzo, że nie przyjmowałem do wiadomości, że mogą istnieć jakiekolwiek inne, dobre chipsy w tej kategorii.

To co denerwuje mnie w Chipsletten to ich rozmiar. Kupujesz tubę wielkości teleskopu, otwierasz, a tam lilipucie chipsy. Cóż, ponoć rozmiar nie ma znaczenia, sprawdźmy jak smakują.

Chipsletten Włoskie Pomidorki z Bazylią

pomidorowe chipsletten

To co wiemy już od pierwszego chipsa, to fakt, że Chipsletten są super kruche. Pod tym względem to moim zdaniem takie połączenie tradycyjnych chipsów ziemniaczanych z nachosami. Dla mnie super.

Jeśli chodzi o smak skrywany w pomarańczowej tubie, to jest on bardzo… delikatny. Nie spodziewajcie się tu doznań w stylu Wasabi. Pomidory i bazylia to połączenie, dla fanów bardzo łagodnych aromatów. Ale pomijając ten fakt, dla mnie Chipsletten powinny być posypane mieszanką przypraw znacznie bardziej obficie, bo momentami czułem smak wyłącznie niedoprawionego chipsa.
Chipsletten Fromage ze Szczypiorkiem

chipsletten fromage ze szczypiorkiem

Kiedyś Lay’s Fromage były moimi ulubionymi. Było to w czasach, gdy na półkach były tylko solone, cebulkowe, fromage i szynkowe (gdzie są szynkowe?!). Dzisiaj zostały zepchnięte przez Wasabi i kilka innych smaków, ale wciąż kojarzą mi się jako dobra przekąska.

kcal chipsletten
Tak więc Chipsletten miało trudne zadanie do spełnienia. Okazało się, że smak jest bardzo zbliżony do wyżej wspomnianych Lay’s. Dwie różnice. Na plus chipsów w tubie fakt, że nie sprawiają wrażenia smażonych na głębokim oleju, są “lekkie” i przyjemnie się je je.
Na minus znowu intensywność przypraw. Kiedy jem Lay’sy to boję się, że smak twarogu będę czuł przez najbliższy tydzień, w przypadku Chipsletten jest to delikatna nuta. Przypuszczam, że taki był pomysł na te chipsy, by były delikatne i jadło się je przyjemnie, ale skromnym zdaniem Pana Testera przydałoby się w nich trochę więcej ognia. Same chipsy są niemal idealne i gdyby popracować nad ich doprawieniem to zostałbym pewnie wiernym fanem.

 • 7/10
  Cena (2.49) - 7/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
6.7/10
7 komentarzy
 1. 27 grudnia, 2015
 2. 14 listopada, 2014
 3. 15 sierpnia, 2014
 4. 25 lipca, 2014
  • 25 lipca, 2014
 5. 25 lipca, 2014
  • 25 lipca, 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.