Mrożona Pizza Cztery Sery Mama Mancini z Aldi [test i opinie]

aldi pizza mrożona cztery seryChyba jeszcze nie było tutaj żadnego testu produktów z Aldiego. Cóż, jako, że teraz mam nowy sklep tej marki w miarę po drodze, to czasem będę wpadał i testował coś (dajcie znać jeśli wiecie o czymś ciekawym z ich oferty). Na pierwszy ogień idzie mrożona pizza quatro fromaggi marki Mama Mancini (co jak mniemam jest marką na potrzeby Aldi pod którą sygnują produkty włoskie, bo widziałem jeszcze mini pizze czy mrożone lasagne).

Po bardzo dobrych doświadczeniach z pizzami mrożonymi z Lidla z serii Italiamo (testowałem pizze Arrabbiata, prosciutto, parmigiana i diavola) miałem nadzieję, że kolejna marka własna niemieckiego dyskontu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Cena, skład i inne takie takie

aldi pizza składCena tej pizzy nie jest wygórowana. Aldi liczy sobie za nią 5,69zł, co jest raczej średnią-niską półką cenową. Skład być może nie powala, ale trzeba przyznać, że nie jest źle. Brak tutaj różnego typu „E” i jak na pizzę mrożoną można go chyba zaliczyć po stronie plusów.

pizza z aldi opiniePo wyjęciu z pudełka widzimy właściwie standard dla pizzy mrożonej klasy np Ristorante. Stosunkowo cienkie ciasto i stosunkowo dużo składników. Głupio byłoby gdyby pizza cztery sery cierpiała na niedostatki sera, ale udało się tego uniknąć :).

Przygotowanie i smak

Tym razem przygotowywałem pizzę zgodnie z zaleceniami producenta, bo nie wiedziałem czego się spodziewać. Być może mój aparat nie oddaje tego najlepiej, ale wyglądała naprawdę świetnie tuż po wyjęciu z piekarnika.

Zacznę może od ciasta. Niestety nie obyło się bez poważnych błędów. Po pierwsze bardzo przeciętnie smakowo. Droga by chociaż zbliżyć się do drożdżowego ciasta na pizzę bardzo daleka. Po drugie i najważniejsze struktura, która jest chrupka, ale nic poza tym. Brakuje tutaj gdzieś tej lekko puszystej części.

test mrożonej pizzy z aldiSos i ser to już mocniejsze akcenty. Ten pierwszy jednak jest wyłącznie poprawny. Nie wyróżnia się na tle konkurencji właściwie niczym specjalnym. Na plus jednak dobrze dobrana ilość, pizza z Aldi nie jest przesuszona.

Ser (a raczej sery) wypadły całkiem nieźle, choć jednoznacznie mogę stwierdzić, że wszystkie wypadły bardzo, bardzo łagodnie. Zdecydowanie przydałoby się tutaj użyć czegoś cięższego kalibru (na podobną przypadłość cierpi pizza cztery sery z Biedronki).

Podsumowanie: czy warto kupić pizzę z Aldi

Jak dla mnie pizza Mama Mancini była poprawna, ale właściwie niczego więcej powiedzieć o niej nie mogę. Niewielkie pieniądze, brak rażących błędów, ale także brak czegoś co mogłoby dać jej wysokie pozycje w moim osobistym rankingu gotowych pizzy.

I jeszcze raz prośba o jakieś ciekawe polecenia produktów z Aldi w komentarzach. Zupełnie nie znam ich asortymentu, bo byłem póki co może z 5 razy w życiu :).

Pan Tester

 • 8/10
  Cena (5,69) - 8/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 5/10
  Smak - 5/10
6.7/10
19 komentarzy
 1. 16 grudnia, 2015
  • 16 grudnia, 2015
 2. 15 grudnia, 2015
  • 16 grudnia, 2015
 3. 15 grudnia, 2015
 4. 15 grudnia, 2015
  • 15 grudnia, 2015
  • 15 grudnia, 2015
 5. 15 grudnia, 2015
 6. 15 grudnia, 2015
  • 15 grudnia, 2015

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.