Lay’s Żeberka w Sosie BBQ [test i opinie]

Lay's żeberka w sosie BBQ testDawno nie było tutaj testu limitowanych Lay’s, co? 😉 Ostatnie jakie testowałem to Lay’s Strong Ogniste Skrzydełka. Dziś jednak kolejna limitka produkowana dla Biedronki. Tym razem w ofercie pojawiły się smaki: ostre papryczki i żeberka w sosie BBQ. Ja zdecydowałem się na drugą wersję.

Biedronkowe Lay’s Żeberka w Sosie Barbecue – Cena i Jakość

Marka marką, ale powiedzmy sobie otwarcie, że Lay’s i Lay’s produkowane dla dyskontów to dwie różne sprawy. Niestety te drugie mają ostatnio bardzo nierówny poziom. Zdarzały się majstersztyki takie jak Lay’s Chorizo (naprawdę jedne z najlepszych chipsów jakie można było kupić w historii Biedronki i chyba chipsów w ogóle, choć nie mam pewności czy były sprzedawane wyłącznie w Biedrze ;)), ale Panie i Panowie, to było ponad 2 lata temu. Od tego czasu jest prawdziwy roller coaster, ale niestety w większości poziom tych limitowanych Lay’s jest dość słaby.

Tak niestety było i tym razem. Chipsy były bardzo cienkie i jakościowo przypominały raczej Top Chipsy (obecnie, bo Top Chips kilka lat temu też trzymały poziom). Moim zdaniem wyraźnie gorszej jakości ziemniaki i smak, w porównaniu do Lay’s które kupicie na stacji benzynowej np. 😉

Jakość może tyłka nie urywa za to cena naprawdę niska. 4,99zł za paczkę 300g jest co najmniej atrakcyjna.

Lay’s Żeberka w Sosie BBQ – Smak

Ok, wiemy już, że jakość nie jest powalająca, ale może chipsy ratują się smakiem? Jak mawia klasyk: nic bardziej mylnego.

skład lay'sów z biedronkiChipsy nie są złe, nie są fatalne, ale nie są także wybitne. Powiem tak, były to typowe chipsy o bliżej nieokreślonym mięsnym smaku. Ale zarówno jeśli chodzi o jakość jak i intensywność smaku to moim zdaniem była raczej niższa niż wyższa półka.

Chipsy nie dość że mało intensywne smakowo, to i z sosem BBQ nie miały wiele wspólnego jak dla mnie.

biedronkowe lay's żeberka BBQŻeberkowe Lay’s nie są ani specjalnie smaczne, ani dobrej jakości. Skład również pozostawia wiele do życzenia. Właściwie jedynym ich plusem jest niska cena, więc można potraktować je chyba wyłącznie jako dodatek do mocno zakrapianej imprezy, wtedy i tak nikt nie zwróci uwagę na ich walory smakowe. 😛

Pan Tester

PS: Sporo pisałem o jakości, ale mam wrażenie, że ta (jeśli chodzi o chipsy) w ogóle bardzo mocno spadła w ostatnich 3-4 latach. Macie podobne odczucia?

Są na rynku oczywiście chipsy premium jak Tesco Finest, ale ich cena potrafi skutecznie odstraszyć. No cóż, jeśli macie jakieś ciekawe propozycje chipsów do testów to piszcie śmiało! 😉

 • 10/10
  Cena (4,99) - 10/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 4/10
  Smak - 4/10
6/10
Sending
User Review
4.5 (2 votes)
12 komentarzy
 1. 18 października, 2017
 2. 12 marca, 2017
 3. 12 marca, 2017
 4. 10 marca, 2017
 5. 10 marca, 2017
 6. 9 marca, 2017
 7. 8 marca, 2017
  • 8 marca, 2017
 8. 8 marca, 2017
  • 8 marca, 2017
 9. 8 marca, 2017
  • 8 marca, 2017

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.