Lay’s Pikantne Skrzydełka, Bazyliowe Pesto, Szarpana Wieprzowina w Sosie BBQ

Dziś w teście aż trzy wersje Lay’s, które co prawda na półkach pojawiły się już jakiś czas temu, ale nie można było ich spotkać w wielu miejscach (a przynajmniej nie wszystkich trzech). Ostatnio pojawiły się w Lidlu i to w niezłej cenie (2,59zł) więc postanowiłem przetestować dla Was cały zestaw. Bez zbędnych wstępów przechodzimy do testu.

Szarpana Wieprzowina w sosie BBQ

lays szarpana wieprzowina test

Dziś nie zaczynam od wersji najlepszej czy najgorszej a testuję po prostu w kolejności w jakiej próbowałem. Choć akurat tak się złożyło, że Lay’s Pulled Pork były wersją moim zdaniem najlepszą. Dlaczego? Otórz moim zdaniem to z jednej strony stare dobre chipsy mięsne, jednak nieco ciekawsze niż zazwyczaj.

Mocno wyczuwalny słodkawy smak sprawia, że całość jest z jednej strony łagodna (może zbyt łagodna) ale jednocześnie wciągająca i aż chce się sięgać po kolejne chipsy. Wiecie, każdy kolejny jest ostatni…

Niemniej jednak niczego tutaj nie urywa. Chipsy nie zbliżyły się poziomem do smakowego hegemona Lay’s Chorizo no i nie można powiedzieć, że odzwierciedlały smak z opakowania. Były po prostu „mięsne” a czy nazwaliby to szarpana wieprzowina czy żeberka czy salami… bez znaczenia. 😉

Chipsy są jak na Lay’s bardzo tanie (duża paczka za 2,59zł bez żadnej promki) jednak odbija się to na jakości. Same chipsy moim zdaniem są cieńsze, słabszej jakości z mniejszą ilością przyprw niż zazwyczaj. Nie wiem czy to jakieś wersje pod dyskonty, ale stawiam, że tak.

tabela wartosci odzywczych lays

 

Lay’s Cool Bazyliowe Pesto

 

lays cool bazyliowe pesto

Zastanawiałem się o co chodzi z tym „COOL” i oprawą graficzną jakby Lay’s o smaku pesto miały chłodzić. Cóż… okazało się, że chłodzą. 😉 I mimo iż efekt jest niewątpliwie ciekawy, to jednak moim zdaniem jest największym minusem tej propozycji. No bo z jednej strony chipsy te byłby dziś na topie zestawienia bo nieźle odwzorowały smak bazyliowego pesto co już samo w sobie jest mega ciekawym smakiem jak na chipsy, no ale efekt który czujesz w ustach po kilku sekundach jest dla mnie tak dziwny, że po spróbowaniu 2-3 sztuk resztę sobie darowałem.

Trudno to opisać, ale jest to propozycja być może dla fanów wszystkiego co miętowe… o ile jesteście sobie w stanie wyobrazić, że lubicie miętowe chipsy. 😛

 

Lay’s Pikantne Skrzydełka

 

pikantne skrzydełka lays

O pikantnych skrzydełkach chciałbym Wam napisać coś ciekawego, ale właściwie powinienem zakończyć ich recenzję w jednym zdaniu. Stawiam więc jeszcze jedną kropkę by były trzy. Wersja po prostu przeciętna, niezła ale niewyróżniająca się niczym oprócz lekko (BARDZO LEKKO) pikantnego mięsnego smaku.

Pan Tester

Lidl
 • 7/10
  Lays Szarpana Wieprzowina - 7/10
 • 6/10
  Lays Pikantne Skrzydełka - 6/10
 • 5/10
  Lays Pesto - 5/10
6/10
Sending
User Review
4 (1 vote)
7 komentarzy
 1. 9 lipca, 2018
 2. 2 lipca, 2018
 3. 2 lipca, 2018
  • 2 lipca, 2018
 4. 2 lipca, 2018
 5. 2 lipca, 2018
  • 4 lipca, 2018

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.