Chipsy Tesco Finest Kaczka Hoisin & Kozi Ser

tesco finest chipsy opinieChipsy Tesco Finest nie należą do najtańszych. Powiedziałbym wręcz, że należą do jednych z najdroższych. Jednak po teście tych o smaku octu jabłkowego byłem nimi na tyle oczarowany, że nie mogłem poprzestać na jednej próbie. Szczególnie, że na fanpage stwierdziliście, że testowane wtedy chipsy to jeszcze nie był szczyt możliwości i powinienem zdecydowanie sięgnąć po Kaczkę Hosin (co też uczyniłem) a w dodatku wziąłem jeszcze wersję o smaku Koziego Sera i Dżemu Chilli.

Tym razem duże paczki, więc cena jak na chipsy naprawdę spora, bo 150g kosztuje aż 6,99zł (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo rzadko bywam w Tesco). Ja jednak świadomie (ponownie) wybrałem się po nie gdy były przecenione i kosztowały już całkiem przyziemne 4,89zł. Wciąż sporo jak na chipsy z Tesco, ale do przełknięcia ;).

Myślałem także, że w promocji bierze udział tylko smak cheddar, ale na miejscu okazało się, że tych o smaku sera w ogóle już nie ma na półce, a w dodatku jest polecana przez Was kaczka i bardzo ciekawy (na papierze) kozi ser i dżem chilli. Nie było niestety także octu jabłkowego (a chciałem zrobić mały zapas).

Kończąc już wątek ceny ;), mam wrażenie, że mimo wszystko zarówno chipsy, jak i pozostałe produkty Tesco Finest (czyli ich marki premium) są przeceniane regularnie. Mam daleko i stałym bywalcem Tesco nie jestem, ale przeglądając ofertę od czasu do czasu tak mi się wydaje ;). Ok, a teraz to co najważniejsze.

Chipsy Tesco Finest Kaczka w sosie Hoisin

Skład tych chipsów może nie jest rewelacyjny (gorszy niż np Just Chipsów) ale znacznie lepiej niż przeciętna na rynku.

Jednak to czym wygrywają z większością konkurencji (mówię o całej serii, a właściwie trzech smakach które testowałem do tej pory) to ich jakość wykonania. Bez wynalazków, bez udziwnień, jest solidnie i tradycyjnie. Grube kawałki ziemniaków, głęboki olej, i sporo (w tym przypadku bardzo nietypowych) przypraw. Nic więcej w chipsowym świecie do szczęścia nie jest potrzebne.

opinie o chipsach tesco finest kaczka hoisinOk, przejdźmy jednak do smaku Tesco Finest Kaczka hoisin. Zacznę może od istotnej informacji: nigdy nie jadłem kaczki w sosie hoisin, więc ciężko będzie mi tak naprawdę stwierdzić czy to dobrze, czy źle odwzorowany smak.

Mogę jednak powiedzieć, kilka rzeczy. Po pierwsze i najważniejsze chipsy rzeczywiście są naprawdę dobre i ponownie bardzo, bardzo nietypowe. Trudno będzie Wam znaleźć na rynku coś o zbliżonym smaku.

Nie wiem czemu, ale cały czas spodziewałem się, że będą to chipsy bardzo pikantne, a one były raczej słodko-słone.

test chipsy tesco finestJednak podobieństwo które uderzyło mnie najbardziej to: te chipsy smakują jak nieco lepsza wersja zupek chińskich Vifon ;). A dokładniej jak zupka łagodny kurczak ;). Choć to może spore uproszczenie, ale moim zdaniem jest tam sporo tego smaku. Taki chipsowy orient :).

chipsy premium o smaku kaczki z tescoJe się to bardzo przyjemnie, ale już na tym etapie wiedziałem, że w przeciwieństwie do niektórych czytelników, dla mnie kaczka hoisin nie będzie numerem jeden jeśli chodzi o chipsy Tesco Finest, bo te o smaku octu dla przykładu podeszły mi nieco lepiej :).

Chipsy Tesco Finest Kozi Ser i Dżem z Papryki Chili

tesco chipsy o smaku koziego seraO ile pozycję wyżej uznałem za po prostu bardzo dobrą i bardzo ciekawą, tak wersja o smaku koziego sera i dżemu chili sprawiła, że po kilku chipsach wiedziałem, że ponownie padnie dycha za smak.

Właściwie to co możecie przeczytać na opakowaniu dobrze oddaje to co poczujecie na podniebieniu. Jeśli nie lubicie koziego sera, radzę omijać szerokim łukiem, jeśli lubicie to polecam bardzo bo jest on (oczywiście jak na chipsy) oddany zaskakująco dobrze.

skład chipsy tesco finest kozi serJednak ser jest tu tylko bazą, którą czujemy najpierw. Później robi się ciekawiej, bo dżem z chilli dodaje naprawdę sporo słodyczy (chipsy są naprawdę solidnie słodkie) a później (co czuć dopiero po dobrych kilku chwilach) lekkiej pikanterii.

tesco finest chipsy kozi ser i dżem chiliPołączenie słonego, słodkiego i ostrego. Jak dla mnie kombinacja naprawdę świetna ;).

Pan Tester

PS: Wkrótce na blogu i poza nim kilka ciekawych rzeczy (nie tylko testów produktów ale i informacji). Śledźcie fanpage, będę informował :).

nowości chipsy blog

Tesco
 • 8/10
  Cena promocyjna (4,89) - 8/10
 • 5/10
  Cena standardowa (6,99) - 5/10
 • 9/10
  Jakość - 9/10
 • 8.5/10
  Smak (Kaczka Hoisin) - 8.5/10
 • 10/10
  Smak (Kozi Ser & Dżem Chili) - 10/10
8.1/10
Sending
User Review
4 (1 vote)
11 komentarzy
 1. 30 sierpnia, 2016
 2. 26 sierpnia, 2016
 3. 25 sierpnia, 2016
  • 25 sierpnia, 2016
   • 26 sierpnia, 2016
    • 4 września, 2016
 4. 25 sierpnia, 2016
 5. 25 sierpnia, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.