Gruszkowa Milka Hug Me [test i opinie]

Czekolada Milka Hug Me o smaku gruszki

Bycie słodyczoholikiem niesie za sobą pewne ryzyko (oprócz ryzyka zawału serca). Kiedy na stacji benzynowej widzisz Milkę, której jeszcze nie jadłeś, kupujesz bez względu na wszystko. Tak było w moim przypadku. Podczas szybkiej wizyty na tankowanie, zobaczyłem okaz którego jeszcze nie próbowałem. Gruszkowa Milka Hug Me, która okazała się również najdroższą Milką w mojej karierze :).

Myślałem, że przemysł paliwowy dobrze przędzie, aczkolwiek 6,49 za małą Milkę… cóż. Zgodnie z instrukcją szybko przytuliłem się do Milki Hug Me i ukoiłem swoje zbulwersowanie. Uwielbiam gruszki i jak już wiecie uwielbiam czekoladę, ale jakoś nigdy nie pomyślałem, że to połączenie może być interesujące.

Gruszkowa czekolada milka

Nie jest to standardowa Milka z kawałkami gruszek. Hug Me to mleczka czekolada z kakaowym musem o smaku gruszkowym w środku. Już po otwarciu mocno czujemy zapach gruszek. Nie jest on sztuczny, pachnie naprawdę naturną gruszką.

W smaku czekolada najpierw jest mocno gruszkowa, potem do gry wchodzi znany nam smak Milki a potem wszystko miesza się, niczym zawartość żołądka podczas podróży po drogach krajowych.

Czekolada Milka Gruszkowa

Dobrze, że mus w środku jest dość gorzki (smak gorzkiego kakao) inaczej czekolada byłaby zbyt słodka. Całość nie jest zła, ale szczerze mówiąc nie jest jakoś porywająca, dla mnie lekko mdła, smak gruszki nie jest z rodzaju tych, który przełamałby idealnie smak czekolady. Dalej sądzę, że mimo uwielbienia do gruszek i Milki to połączenie nie jest jakieś wybitne. Na pewno nie tak wybitne jak Milka z Oreo, którą testowałem jakiś czas temu (nawiasem, jest to jak dotąd najpopularniejszy test na blogu :)).

Podsumowując: jest to całkiem niezła czekolada z aromatem gruszki. Na pewno jest to coś nowego i warto spróbować, choć raczej nie należy spodziewać się fajerwerków.

Aha, jeśli chcecie spróbować to polecam nie kupować czekolady na stacji benzynowej. Z tego co widzę, można ją kupić za 4zł w kilku sklepach :).

 

 • 5/10
  Cena (3,99) - 5/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
6/10
7 komentarzy
 1. 6 maja, 2015
 2. 31 lipca, 2014
 3. 5 lipca, 2014
 4. 5 lipca, 2014
 5. 5 lipca, 2014
  • 5 lipca, 2014
 6. 5 lipca, 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.