Chipsy o smaku octu i soli z Lidla [test i opinie]

lidl chipsy o smaku octuDziś test chipsów na widok których wszystkie babcie świata mówią “a kto to widział żeby takie rzeczy jeść”. Cóż, trzeba przyznać, że nawet dla mnie octowe chipsy z Lidla wydawały się dość dziwne, i pewnie z własnej woli jeszcze długo bym po nie nie sięgnął, no ale tak rekomendowaliście, że chyba nie miałem innego wyboru.

Sól morska i ocet balsamiczny, tak dokładnie wygląda zestawienie smaków drugich chipsów z tygodnia brytyjskiego. Mam wrażenie, że w paczce znalazłem co innego niż w przypadku chipsów z tej samej serii o smaku pieprzu i soli. Te okazały się nieco cieńsze, choć równie tłuste. 🙂

octowe chipsy z lidla kcalSmak zdecydowanie bardziej delikatny niż można się spodziewać patrząc na smak tych chipsów. Moim zdaniem są z resztą mało octowe. Właściwie nie wiem czy to dobrze czy źle. Wydaje mi się, że ktoś dobrze wyważył tutaj smak.

Jeśli miałbym go opisać, to powiedziałbym, że chipsy są kwaśno-słodko-słone. Te trzy smaki w swoich najbardziej banalnych, standardowych, ale jednocześnie nie zalatujących sztucznością wersjach. Kolejność jest właśnie taka jak wymieniona powyżej. Początek jest kwaśny, octowy, ale jednocześnie dość przyjemny bo połączony z czymś słodkim. Potem dochodzi jeszcze sól i robi się już dość klasycznie.

lidl chipsy octowe z tygodnia brytyjskiegoOcet czuć, i gra to fajnie. Pewnie w dużej mierze chodzi o to, że chipsy są mega dziwne i inne niż wszystkie, ale to sprawia, że chętnie sięgnąłbym po nie ponownie. Czytelnicy mieszkający na stałe w UK pisali jednak w komentarzach, że te chipsy na wyspach wypadają znacznie, znacznie lepiej. Chętnie bym spróbował szczerze mówiąc, bo o ile przed testem tych Lidlowych nie byłem w stanie sobie wyobrazić, że octowe chipsy przypadną mi do gustu, o tyle teraz chyba zaliczam się do początkujących fanów tego smaku :).

Pan Tester

nowości chipsy blog

14 komentarzy
 1. Lipiec 12, 2016
 2. Lipiec 31, 2015
  • Sierpień 1, 2015
 3. Lipiec 28, 2015
 4. Lipiec 27, 2015
 5. Lipiec 25, 2015
 6. Lipiec 25, 2015
  • Lipiec 25, 2015
   • Lipiec 28, 2015
 7. Lipiec 25, 2015
 8. Lipiec 25, 2015
  • Lipiec 25, 2015

Dodaj komentarz