Pizza z Chorizo z Tygodnia Hiszpańskiego z Lidla

lidl pizza z chorizoPizza nie jest prawdopodobnie najbardziej klasycznym z produktów kiedy myślimy o Hiszpanii. Jednak pizza z Chorizo mi osobiście wydaje się całkiem fajnym pomysłem, dlatego podczas tygodnia Hiszpańskiego który trwa obecnie w Lidlu postanowiłem po jedną sięgnąć i sprawdzić.

Nie ukrywam, że miałem sporą nadzieję na to, że pizza z tygodnia Hiszpańskiego, jest na tak wysokim poziomie jak pizze z tygodnia Włoskiego w Lidlu.

pizza z chorizo kcalRóżnice widać już na poziomie ceny. Pizza z Chorizo kosztuje zdecydowanie mniej, bo tylko 5,49zł. Niestety jak miało się okazać plusy w porównaniu do Italiamo na cenie się kończą.

pizza z tygodnia hiszpańskiego z lidla składTeraz o minusach a trochę ich niestety było:

Chorizo: zacznę od głównego (a nawet i tytułowego ;)) bohatera tego produktu. Chorizo zawiodło mnie na całej linii. Bardzo cienkie plasterki, które moim zdaniem bliżej smakowo miały do taniego salami niż Chorizo jakiejkolwiek klasy. Brak specyficznego, wędzonego aromatu, brak pikanterii, brak czegokolwiek. Papierowo.

pizza z tygodnia hiszpańskiego opinieCiasto: niestety tutaj również spore odstępstwo od tego co znamy z wersji włoskiej mrożonych pizzy z tego niemieckiego dyskontu. Ciasto jak najbardziej ok i poprawne, ale nie mogę powiedzieć o nim właściwie nic więcej.

Pozostałe dodatki: no i kwestia całej reszty tego co oprócz Chorizo znajdziemy na tej pizzy. Niestety jest mało ciekawie. Są co prawda oliwki, które dla osób lubiących ten dodatek będą pewnie ciekawe (dla mnie wręcz przeciwnie bo nie jestem ich fanem), ale poza nimi jest naprawdę źle, bo producent zaserwował nam typowe dodatki dla wielu mrożonych pizz na rynku.

test pizzy z lidla z tygodnia hiszpańskiegoMówię o tej klasycznej mrożonej mieszance typu cebula + papryka + pomidor. Smak równie typowy jak na tego typu mieszankę przystało. Bez wyrazu, a w dodatku całość sprawia, że pizza pływa :(.

Podsumowanie

Liczyłem, że pizza będzie równie ciekawa co pizze z serii Włoskiej. Niestety pizza z Chorizo nie wyróżniła się niczym ciekawym. Jest to dla mnie typowy średniak, nikt pewnie nie będzie płakał nad wydaniem 5,49zł bo można kupić na rynku wiele gorszych placków, ale nie jest to też pizza na którą będę polował czy do niej wracał i Wam raczej też nie polecam. Znacznie lepszym wyborem moim zdaniem będzie standardowa mrożona pizza z Lidla (Alfredo), która dostępna jest w podobnej cenie (a nie wiem czy nie jest aby większa).

Pan Tester

 • 9/10
  Cena (5,49) - 9/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 3/10
  Smak - 3/10
5.3/10
14 komentarzy
 1. 3 sierpnia, 2016
  • 19 września, 2022
 2. 1 maja, 2016
  • 2 maja, 2016
   • 2 maja, 2016
    • 3 maja, 2016
     • 3 maja, 2016
 3. 1 maja, 2016
  • 2 maja, 2016
 4. 1 maja, 2016
  • 2 maja, 2016
   • 2 maja, 2016
 5. 1 maja, 2016
  • 18 maja, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.