Orzeszki Wasabi z Biedronki [test i opinie]

orzeszki wasabi bierdronka

Ostatnio wasabi robi furorę wśród przekąsek. Po chipsach przyszła kolej na orzeszki w cieście wasabi z Biedronki. Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie jest to produkt prosty do zdobycia, bowiem nie znajduje się w stałej ofercie dyskontu.

Produkt firmy Złoty Smok kupimy podczas akcji tematycznych (jak tydzień Azjatycki), przed imprezami sportowymi, czy sylwestrem, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Pierwszy raz, orzeszki te miałem okazję zjeść dobre 3, lub 4 lata temu w okolicach sylwestra, kiedy Biedronka wprowadziła je do oferty. Ostatnio pojawiły się podczas akcji tematycznej z kuchnią Azjatycką w roli głównej i postanowiłem do nich wrócić i je dla Was przetestować.

orzeszki złoty smok wasabi z biedronki

Kiedy jadłem je kilka lat temu, pamiętam, że wydawały mi się bardzo ostre. Miałem nadzieję, że tak pozostało i wasabi wciąż daje czadu. Pierwszy orzeszek, drugi, trzeci, czwarty a ja wciąż nie łzawię. Coś jest nie halo. Piąty, szósty, siódmy… zjadłem całą paczkę i nic.

Nie wiem czy przez te kilka lat, kiedy to zdążyłem spróbować rzeczy ostrych i ostrych jeszcze bardziej, moje kubki smakowe zdążyły przywyknąć, czy po prostu, orzeszki wasabi z biedronki straciły na pikanterii. Stawiam na opcję numer dwa.

Sam smak Wasabi nie jest bardzo intensywny. Fani tego smaku mogą być zawiedzeni, jest jednak wystarczająco ostro i intensywnie, by zadowolona była większość, która lubi charakterystyczny japoński chrzan.

To co jednak lubimy najbardziej w orzeszkach w cieście, to chrupkość. Na tym polu jest naprawdę bardzo dobrze. Orzeszki siedzą w fajnym i super chrupiącym cieście. Całość umieszczona jest w plastikowym pojemniku, co jest po pierwsze bardzo wygodne przy jedzeniu, a po drugie i ważniejsze, sprawia, że unikamy sytuacji w której po otwarciu paczki okazuje się, że połowa orzechów jest rozbita, a ich smakowa skorupka pałęta się gdzieś na dnie.

Cena w Biedronce to 4,29 za 180 gramowe opakowanie (choć przy następnej ofercie może być inna). Moim zdaniem jest całkiem rozsądnie, bo orzechy w cieście nie należą do najtańszych przekąsek. Ja jeszcze wrócę, a jeśli będziecie chcieli spróbować, to śledźcie fanpage, dam wam tam znać, kiedy Złoty Smok Wasabi znów zagości na półkach.

 • 8/10
  Cena (4,29) - 8/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
7.7/10
8 komentarzy
 1. 30 sierpnia, 2014
 2. 12 sierpnia, 2014
 3. 11 sierpnia, 2014
  • 11 sierpnia, 2014
   • 27 sierpnia, 2014
    • 28 sierpnia, 2014
 4. 11 sierpnia, 2014
  • 11 sierpnia, 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.