Milka Cake&Choc [test i opinie]

cake&choc milkaDziś gwiazdą testu są babeczki, aka ciastka Milka Cake&Choc. Jeden z kilkudziesięciu już produktów sygnowanych fioletowym logo, które nie są czekoladą.

milka choc&cake ciastkaMoim zdaniem, większość z tych produktów jest całkiem udana. Dziś testowane babeczki nie wydawały się jednak niczym innowacyjnym, czy pociągającym.
milka choc&cake babeczkiW pudełku znajdziemy 5 raczej niewielkich sztuk. Każda osobno opakowana. Myślałem, że po zdjęciu folii ujrzę coś spłaszczonego i zmęczonego trudami transportu, ale babeczki wyglądają całkiem dobrze. Mógłbym chyba nawet stwierdzić, że podobnie jak na zdjęciu.
milka cake chocCałość składa się z dwukolorowego miękkiego ciasta, kawałków czekolady i kremu o tym samym smaku w środku. Obawiałem się, że pierwszy etap będzie dość suchy. Ciasto jest jednak puszyste i lekko wilgotne. Moim zdaniem jest też lekko słone (lub przynajmniej nie słodkie).
milka cake &chocIlość kawałków czekolady jest naprawdę spora. Smak to właściwie standardowa Milka, choć czekolada przypuszczalnie musi mieć inny skład (by nie topiła się nadmiernie podczas wypiekania).
babeczki milka cake i chocNajsłabszym elementem Milka Cake&Choc był moim zdaniem czekoladowy krem w środku. Ciężko wskazać tu na jakieś poważne jego wady, bo to poprawny produkt. Dla mnie był jednak słodki w sposób jakiego nie lubię. Dwa poprzednie elementy fajnie ze sobą grały, mało słone ciastko i słodka czekolada, krem jednak przeważa wskazówkę w niebezpieczne rejony “mdły”.
skład milka cake&chocJeśli miałbym określić ten produkt jednym słowem, pewnie użyłbym “przyjemny”. Pewnie przy okazji chętnie zjem kiedyś jedno, czy dwa. Nie jestem pewien jednak, czy jeszcze wrócę, bo Milka Cake&Choc ani nie zachwyca smakiem, ani nie zachęca ceną, która plasuje się w okolicach 7zł.

kcal milka cake&choc


Pan Tester

 • 3/10
  Cena (6,99) - 3/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
5.3/10
3 komentarze
 1. 10 października, 2014
 2. 25 września, 2014
 3. 19 września, 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.