Ice Tea California Freeway z Lidla [test i opinie]

ice tea freeway z lidla opinieJakiś czas temu w Lidlu pojawiły się trzy nowe Ice Tea marki Freeway o nazwie California. Dostępne smaki: zielona herbata i miód, zielona herbata i granat oraz biała herbata i jagody. Brzmi znajomo? Ano tak się składa, że to dokładnie te same zestawienia smaków, które zaserwowała Arizona w swoich produktach, które miałem okazję testować jakiś czas temu (testy Arizony znajdziecie na końcu wpisu).

ice tea california z lidl opinieSzczerze mówiąc takie „luźne interpretacje” jakoś szczególnie mnie nie rażą, bo rynek spożywczy jest na tyle specyficzny, że często powstają z tego produkty smaczniejsze, o lepszej jakości za znacznie mniejsze pieniądze, a zaznaczę, że pieniądze w tym przypadku rzeczywiście są mniejsze, bo sztuka tego napoju kosztuje 1,99zł (Arizona 3,99zł).

Zacznę od wersji California Green Tea & Honey

zielona ice tea z miodem Arizona w tym wydaniu wypadła dla mnie najsłabiej, natomiast California… najciekawiej. Smak samej zielonej herbaty co prawda bardzo, bardzo płaski, jednak miód ratuje nieco sytuację i dodaje czegoś interesującego do tej kompozycji. Niestety jeśli mam oceniać całość, to jest słabiutko. Smak mało naturalny i niewyróżniający się z tłumu.

Freeway California Green Tea & Pomegranate

ice tea pomegranate z lidlaPodobnie jak dwa razy droższa siostra, dostajemy kwaskowaty napój, który jednak uderza już na wstępie dość cukierkową nutą, która jak mniemam ma kwasek przełamać. Robi to co prawda, ale moim zdaniem w niezbyt udany sposób, sprawiający, że mam wrażenie, że piję tani napój a nie żadną (tanią bo tanią) Ice Tea.

 

Freeway California White Tea & Blueberry

ice tea z jagodami z ldilaWersja jagodowa prawdopodobnie wygrałaby rywalizację bo white tea okazała się najciekawszym smakiem jeśli chodzi o samą herbatę, problem w tym, że jagodowy aromat był tak nienaturalny, słodki i mdły, że niet i tyle :).

Podsumowując z przykrością stwierdzam, że to nie jeden z tych produktów, który mimo znacznie niższej ceny oferuje zbliżony (czy lepszy) smak. Być może nie byłem też idealnym kandydatem do sprawdzenia tego, bo Arizona również nie była dla mnie żadnym WOW.

Jeśli chcecie sprawdzić jak wypadły w podobnym teście najsłynniejsze Ice Tea świata, to łapcie linki:
1. Arizona z miodem
2. Arizona z granatem
3. Ice Tea Arizona z jagodami

Pan Tester

Lidl
 • 9/10
  Cena (1,99) - 9/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 7/10
  Ice Tea California z miodem - 7/10
 • 4/10
  Ice Tea California z granatem - 4/10
 • 4/10
  Ice Tea California z jagodami - 4/10
6/10
Sending
User Review
5 (2 votes)
6 komentarzy
 1. 1 czerwca, 2015
  • 1 czerwca, 2015
 2. 31 maja, 2015
  • 31 maja, 2015
 3. 31 maja, 2015
  • 31 maja, 2015

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.