Chipsy Vitanella Tortilla & Chipsy w Tubie

Na Święta składałem Wam życzenia poprzez test pasztecików, dziś złożę Wam życzenia na nowy rok poprzez test chipsów Vitanella, które pojawiły się w Sylwestrowej ofercie Biedronki.

Tak więc życzę Wam wielu pyszności i słodkiego życia w nadchodzącym roku 2017 ;). Nie miałem jeszcze czasu podsumować roku 2016 jeśli chodzi o bloga, na pewno zrobię to wciągu najbliższych dni. Niemniej jednak wciąż Was tu przybywa, za co bardzo dziękuję i mam nadzieję, że będzie tak również w 2017.

Chipsy Vitanella z Biedronki

vitanella chipsy z komosy ryżowej z biedronki

A teraz przejdźmy do obiecanego testu chipsów Vitanella. Skusiłem się na dwa rodzaje (chipsy oferowane były w trzech i każdy z nich w kilku smakach dodatkowo, więc wybór był spory). Wziąłem chipsy Tortilla z mąką z czerwonej fasoli, oraz chipsy Vitanella w tubie z mąką z komosy ryżowej. Trzeba przyznać, że temat brzmi dość egzotycznie ;).

vitanella chipsy tortilla skład biedronka

Vitanella chipsy Tortilla z mąką z czerwonej fasoli

tortilla chips vitanellaCena 125g paczki to 4,99zł. Cóż, niemało. Patrząc jednak na skład można stwierdzić, że w tym przypadku producent nie postawił na produkt zdrowszy niż inne chipsy wyłącznie marketingowo, lista jest krótka i trudno się doczepić do czegoś w tym elemencie.

Same chipsy są solone, bez dodatkowych przypraw. Wyglądają jak standardowe tortilla chips tyle, że są nieco bardziej czerwone.kcal vitanella chipsy z komosy ryżowej

Smakowo jednak zachwytów nie ma. Całość jest co prawda fajnie krucha, gruba i niezłej jakości, ale dla mnie smakowało to jak papier. Bardzo mączne, bez wyczuwalnej gry soli, być może dobre do fajnego dipu czy dodatków, ale jako przekąska sama w sobie powiedziałbym, że chipsy Vitanella okazały się wręcz… męczące.tortilla chips vitanella z biedronki

Chipsy Vitanella w tubie z mąką z komosy ryżowej

Wersja w tubie to również koszt 4,99zł, choć te chipsy były nawet droższe niż poprzednik, bowiem paczka jest naprawdę niewielka (100g).vitanella chipsy komosa ryżowa

Całość wygląda właściwie identycznie jak Chipsletten. Skład może nie tak dobry jak w poprzednim przypadku, ale to wciąż wysoka półka pod tym względem.

Natomiast smakowo chipsy moim zdaniem bardzo dobre. Znacznie lepsze niż wspomniane Chipsletten jeśli chodzi o strukturę – twardsze, zdecydowanie bardziej chrupiące, dobrze wysmażone.

Smak prosty, ale bardzo przyjemny, sól w połączeniu z lekko goryczkowym smakiem komosy – gra to naprawdę nieźle i szybko możecie się zorientować, że zniknęła cała paczka.

chipsy vitanella test

Z drugiej strony do tańca nie porywa to na tyle (przynajmniej mnie) by chciało się do tych chipsów wracać, niestety nie jest to dla mnie alternatywa (smakowa) dla chipsów premium o podobnym zakresie cen (sprawdźcie testy chipsów premium z Aldi, solonych z Lidla czy też wybitnych chipsów Tesco Finest).

Dla fanów zdrowego odżywiania, którzy poczują wielką chęć na chipsy… cóż, może jest to jakieś wyjście, dla mnie jedynie ciekawostka, do której raczej nie wrócę.

PS: Chipsy te powinniście wyrwać 25% taniej kupując je teraz w Biedronce (drugie opakowanie -50%) choć mi oczywiście rabat nie został naliczony jak zorientowałem się w domu ;).

Do usłyszenia w 2017!

Pan Tester

testujemy jedzenie na instagram

Biedronka
 • 5/10
  Cena (4,99) - 5/10
 • 9/10
  Jakość - 9/10
 • 3/10
  Smak (tortilla) - 3/10
 • 7/10
  Smak (tuba) - 7/10
6/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
10 komentarzy
 1. 24 marca, 2017
 2. 4 stycznia, 2017
 3. 2 stycznia, 2017
 4. 31 grudnia, 2016
  • 31 grudnia, 2016
  • 31 grudnia, 2016
 5. 31 grudnia, 2016
  • 31 grudnia, 2016
 6. 31 grudnia, 2016
  • 31 grudnia, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.