Paluchy Drożdżowe z Serem Aldi [test i opinie]

paluchy drożdżowe z seremWpis miał pojawić się już wczoraj, ale jako, że Testujemy Jedzenie trafiło na główną stronę Bezużytecznej, co zaowocowało tym, że w ciągu kilku godzin 30000 osób chciało koniecznie wejść poczytać kilka testów, to jak pewnie niektórzy zauważyli strona była mocno obciążona (choć i tak jestem dumny, że serwer poradził sobie tak dobrze :)). Witam też wszystkich nowych czytelników, którzy wczoraj trafili na bloga pierwszy raz, życzę miłego odkrywania ciekawych produktów. Ale przejdźmy już do dzisiejszego testu, bo mam coś dla fanów interesujących, słonych przekąsek, którzy niekoniecznie dbają o linię: paluchy drożdżowe z serem z Aldi.

skład paluchów drożdżowych z aldiKiedyś podobny produkt dostępny był w ofercie Biedronki i kilku innych sklepów z tego co pamiętam. Nie wiem czemu ciężko je teraz kupić, ale pamiętam, że zawsze znikały w mgnieniu oka z pudełka :).

Paluchy drożdżowe są jak ogry

Zawsze myślałem, że są to paluchy z ciasta francuskiego, właściwie kiedy uświadomiłem sobie, że tak nie jest, to nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego byłem o tym tak przekonany. Pewnie jak to mawiał Shrek, chodzi o warstwy. Sekret tej przekąski tkwi właśnie w nich.

paluchy serowe aldiDzięki bardzo cienkim, nałożonym jedna na drugą warstwom ciasta drożdżowego całość jest wyjątkowo chrupka. Samo ciasto nie dość, że super chrupkie, to jeszcze bardzo przyjemne w smaku. Dość mocno słone, bardzo maślane. No właśnie zapomniałem, że masło odgrywa tutaj ogromną rolę, nie tylko jeśli chodzi o odczucia smakowe, ale także skład (stanowi prawie 1/4 składu, sic!).

No i ser, wykańcza smak w sposób… cóż pieczony żółty ser, nie znam osoby, która tego nie lubi :).

Nie patrz na kalorie

Jeśli jesteście na diecie, to niestety kolorowo nie jest. Drożdżowe paluchy z Aldi to ok 750 kcal w jednym 150 gramowym opakowaniu. Ale z drugiej strony nikt nie każe zjeść Wam całej paczki, poza tym to liczby zbliżone do np chipsów (choć te paluchy znikają naprawdę znacznie szybciej niż chipsy i to ich problem :)).

paluchy z serem aldi kcalCena też nie należy do najniższych, bo ta słona przekąska to koszt niecałych 5zł.

Podsumowanie

Czy mimo wysokiej ceny i kaloryczności warto sięgnąć po maślano-serowe paluchy drożdżowe? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Jak dla mnie przekąska znacznie ciekawsze niż często bardzo nudne orzeszki, czy chipsy.
W ofercie są jeszcze podobne paluchy chyba z solą, choć ja do tej pory byłem wierny wyłącznie serowym ;).

Na koniec jeszcze filmik ;).

Pan Tester

Aldi
 • 5/10
  Cena (4,99) - 5/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 8/10
  Smak - 8/10
7/10
Sending
User Review
5 (1 vote)
12 komentarzy
 1. Marzec 22, 2019
  • Marzec 24, 2019
 2. Luty 4, 2016
 3. Luty 3, 2016
 4. Luty 1, 2016
  • Luty 2, 2016
 5. Luty 1, 2016
  • Luty 1, 2016
 6. Luty 1, 2016
 7. Luty 1, 2016
  • Luty 1, 2016
   • Luty 2, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.