Wielkanocne Jajka Milka Oreo [test i opinie]

milka jajka oreo

Dwa lata temu, jedna z czytelniczek (Emilia) w gościnnym wpisie opisała Wam jajka Milka Loffel Ei. Teraz, dwa lata później, po Waszych sugestiach w grupie na FB wracam z testem wielkanocnych jajek Milki w wersji Oreo.

Jajka Oreo – cena i skład

Od testu 2 lata temu zmieniła się dość znacznie cena, niestety na niekorzyść. Jajka Milki które kupiłem w Biedronce kupiłem za 12,99zł.

Niestety za wysoką ceną nie idzie wysoka jakość składu tego produktu. Na pierwszych miejscach cukier i tłuszcz palmowy nie zapowiada niczego dobrego. Dalej nie jest lepiej, ale to już pozostawiam do Waszej oceny. Cały skład znajdziecie poniżej.

milka oreo jajka wielkanocne skład

 

Jajka Milka Oreo – smak

No dobra, ale jak to smakuje? Właściwie mógłbym tutaj napisać, że smakuje tak jak wygląda skład. Ale, że to poczytny blog z testami produktów spożywczych to rozwinę to trochę (ale tylko trochę ;)).

Jajka Milka Oreo to 4 stosunkowo niewielkie sztuki, każda pakowana osobno, w kartonikowym opakowaniu… ogólnie jeśli chodzi o oprawę to moim zdaniem jest super i za to szanuję. W zestawie także dwie mikro łyżeczki (to sugeruje byście jednak się z kimś podzielili – wiecie to świąteczny produkt, poczujcie tę magię, po Świętach możecie wrócić do kącika i szamać samemu :P).

cena jajka milka oreo

 

Sama czekolada to dość klasyczna, mleczna, słodka Milka. Nie będę się na ten temat zatem rozwodził. Natomiast „farsz” jajek Oreo to coś w rodzaju „pianki”. Spodziewałem się zupełnie innej, twardszej, bardziej kremowej struktury.

oreo jajka milka

Niestety w rzeczywistości otrzymujemy mocno napowietrzoną piankę z bardzo, bardzo, BARDZO drobnymi kawałkami (by nie pwiedzieć proszkiem) Oreo. Właściwie słynne markizy są tu dla mnie prawie niewyczuwalne. Sam smak też mi ciężko opisać, bo oprócz czekolady smakującej jak czekolada, to farsz tutaj to cukier w czystej postaci. Bez ciekawej struktury, bez jakiegoś smaku Oreo (a dobrze wiecie, że do tej pory byłem fanem wszystkiego z Oreo ;)) bez charakteru.

czekoladowe jajka oreo

 

Podsumowanie

Dla mnie były to bardzo słabo wydane pieniądze. Myślę, że znacznie lepszym połączeniem w tym klimacie, tyle że za 1/4 ceny będzie po prostu czekolada Milka Oreo, czy też batonik Milka Oreo. W kieszeni zostanie Wam kilka czy kilkanaście złotych a moim zdaniem będziecie znacznie bardziej zadowoleni z zakupu. Poza mega fajnym marketingiem i opakowaniem jajek Milka Oreo moim zdaniem ten produkt nie ma niestety do zaoferowania zbyt wiele.

Pan Tester

Biedronka
 • 2/10
  Cena (12,99) - 2/10
 • 2/10
  Jakość - 2/10
 • 3/10
  Smak - 3/10
2.3/10
7 komentarzy
 1. 25 czerwca, 2018
 2. 14 kwietnia, 2018
 3. 21 marca, 2018
 4. 14 marca, 2018
 5. 11 marca, 2018
  • 19 marca, 2018
 6. 11 marca, 2018

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.