Pizza Buns Salami z Lidla [test i opinie]

salami pizza bunsOstatnio ktoś w komentarzach zarzucił mi, że na blogu pojawiają się tylko słodycze. I właściwie miał rację. Dawno nie testowałem już żadnego gotowca. A że natknąłęm się w Lidlu na (chyba) nowość w tym temacie to postanowiłem ją sprawdzić. Mowa o Pizza Buns w wersji z salami.

Skład i cena

Właściwie to trudno mi opisać i nazwać ten produkt. Myślę, że można powiedzieć, że to połączenie pizzy i zapiekanki. Coś w rodzaju bagietek z wypełnieniem serowym i salami w środku. Szczerze mówiąc na starcie wyglądało jak przerost formy nad treścią. Cena też nie należy do najniższych (zestawiając ją z segmentem mrożonych zapiekanek i pizzy) – prawie 8zł za dwie niewielkie sztuki plasuje ten produkt gdzieś w górnej części. Czy smakowo sprostało? Sprawdźmy. 😉

Zanim jednak przejdziemy do meritum jeszcze rzut oka na skład. Ten jak widzicie nie powala. Całość znajdziecie na foto poniżej.

pizza buns salami z lidla kcal

 

lidl pizza buns skład

Pizza Buns z Lidla – smak

Ok, przechodzimy do walorów smakowych tego wynalazku. Jak widzicie przed włożeniem do piekarnika całość nie wygląda zachwycająco i osobiście bałem się, że wyjdzie to bardzo suche.

W rzeczywistości jednak nie było tak źle. Co prawda stosunek tego bagietowego pieczywa do całej reszty jest tutaj mało porywający (buły jest jednak sporo) i momentami jest naprawdę nudno, to jednak było lepiej niż się spodziewałem.

bułki pizza z lidla

W środku znalazło się miejsce jeszcze dla sosu pomidorowego, który robił tutaj robotę by całość nie była mega sucharem. To co jest tutaj fajne to struktura. Z zewnątrz całość jest chrupiąca, w środku zaś miękka. Jednak jeśli mam być szczery to na tym plusy się kończą. Ser jest tu w ilościach na tyle znikomych, że jego smak gubi się gdzieś pod drodze. Salami to niestety chyba najniższa możliwa półka jakościowo i do smaku nie wnosi zbyt wiele pozytywów.

lidl mrożone pizza buns

Tak naprawdę oprócz ciekawej formy i przyjemnej struktury, to całość przypominała smakowo takie najtańsze mrożone pizze – czyli właściwie niewiadomo jak to smakuje.

Cóż, ja nie wrócę, ale jeśli chcecie spróbować to koniecznie dajcie znać jak smakowało. 😉

Lidl
 • 5.9/10
  Cena (7,99) - 5.9/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
6/10
Sending
User Review
5 (1 vote)
7 komentarzy
 1. 17 września, 2019
 2. 13 stycznia, 2019
 3. 10 stycznia, 2019
 4. 5 stycznia, 2019
 5. 5 stycznia, 2019
 6. 5 stycznia, 2019
 7. 5 stycznia, 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.