Pizza Buns Salami z Lidla [test i opinie]

salami pizza bunsOstatnio ktoś w komentarzach zarzucił mi, że na blogu pojawiają się tylko słodycze. I właściwie miał rację. Dawno nie testowałem już żadnego gotowca. A że natknąłęm się w Lidlu na (chyba) nowość w tym temacie to postanowiłem ją sprawdzić. Mowa o Pizza Buns w wersji z salami.

Skład i cena

Właściwie to trudno mi opisać i nazwać ten produkt. Myślę, że można powiedzieć, że to połączenie pizzy i zapiekanki. Coś w rodzaju bagietek z wypełnieniem serowym i salami w środku. Szczerze mówiąc na starcie wyglądało jak przerost formy nad treścią. Cena też nie należy do najniższych (zestawiając ją z segmentem mrożonych zapiekanek i pizzy) – prawie 8zł za dwie niewielkie sztuki plasuje ten produkt gdzieś w górnej części. Czy smakowo sprostało? Sprawdźmy. 😉

Zanim jednak przejdziemy do meritum jeszcze rzut oka na skład. Ten jak widzicie nie powala. Całość znajdziecie na foto poniżej.

pizza buns salami z lidla kcal

 

lidl pizza buns skład

Pizza Buns z Lidla – smak

Ok, przechodzimy do walorów smakowych tego wynalazku. Jak widzicie przed włożeniem do piekarnika całość nie wygląda zachwycająco i osobiście bałem się, że wyjdzie to bardzo suche.

W rzeczywistości jednak nie było tak źle. Co prawda stosunek tego bagietowego pieczywa do całej reszty jest tutaj mało porywający (buły jest jednak sporo) i momentami jest naprawdę nudno, to jednak było lepiej niż się spodziewałem.

bułki pizza z lidla

W środku znalazło się miejsce jeszcze dla sosu pomidorowego, który robił tutaj robotę by całość nie była mega sucharem. To co jest tutaj fajne to struktura. Z zewnątrz całość jest chrupiąca, w środku zaś miękka. Jednak jeśli mam być szczery to na tym plusy się kończą. Ser jest tu w ilościach na tyle znikomych, że jego smak gubi się gdzieś pod drodze. Salami to niestety chyba najniższa możliwa półka jakościowo i do smaku nie wnosi zbyt wiele pozytywów.

lidl mrożone pizza buns

Tak naprawdę oprócz ciekawej formy i przyjemnej struktury, to całość przypominała smakowo takie najtańsze mrożone pizze – czyli właściwie niewiadomo jak to smakuje.

Cóż, ja nie wrócę, ale jeśli chcecie spróbować to koniecznie dajcie znać jak smakowało. 😉

Lidl
 • 5.9/10
  Cena (7,99) - 5.9/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
6/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
7 komentarzy
 1. wrzesień 17, 2019
 2. styczeń 13, 2019
 3. styczeń 10, 2019
 4. styczeń 5, 2019
 5. styczeń 5, 2019
 6. styczeń 5, 2019
 7. styczeń 5, 2019

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.