Lody Oreo [test i opinie]

lody oreo z biedronki
Ostatnio przechadzając się po Biedronce natknąłem się na lody Oreo. Jeśli ktoś sądził, że przejdę obok nich obojętnie to powinien zaglądać na tego bloga częściej, bo nie zna zbyt dobrze jego autora.

Pudełko zawierało aż 4 sztuki. Na całe szczęście moja dziewczyna nie jest fanką najpopularniejszych markiz świata, toteż wszystkie 4 sztuki zostały pochłonięte przeze mnie.Nie dlatego, że jestem zachłanny, po prostu chciałem dobrze przygotować się do testu. 🙂

Po odpakowaniu, lody Oreo wyglądają jak amerykański brat tradycyjnych ciasteczek tej firmy. Są nieco większe i znacznie grubsze. Ciastko jest tradycyjne, ciemne, gorzkawe w smaku. Niestety jak można się spodziewać, nie jest kruche i suche jak w oryginale (fani maczania Oreo w mleku niech lepiej pozostaną przy tradycyjnej wersji :)), ale to ciężko osiągnąć w przypadku lodów. Jest natomiast dość grube i smakuje tak jak powinno. Starym, dobrym, lekko gorzkawym Oreo.

lody oreo opinie
Lodowe nadzienie to typowa straciatella, tyle, że z mikro kawałkami czekolady. Jest smaczne, ale nie porywające. Dość słodkie, ale z lekko gorzkawym ciastkiem Oreo tworzy fajną całość.

To taka letnia wersja ulubionych ciastek milionów ludzi na całym świecie. Nie jest wybitnie, ale jest bardzo dobrze. Czujemy tutaj to co powinniśmy, bez zbędnych, sztucznych aromatów. Smak Oreo plus niezłej jakości lodowy środek.

Lody Oreo w Biedronce kosztują ponad 6zł (za 4 sztuki). Zważając na wielkość każdej sztuki nie jest to mało, z drugiej strony takie brandowe lody często kosztują znacznie więcej. Poza tym Oreo to nie słodycze, Oreo to życiowa ideologia. Ja spróbowałem, choć chyba nie wrócę do akurat tej propozycji, Oreo ma do zaproponowania jeszcze kilka innych wariantów lodowych, które mam na swojej liści „do spróbowania” i liczę, że któreś okażą się bardziej porywające w swojej smakowej kompozycji (o czym niezwłocznie poinformuję was na łamach tego wybitnego bloga).

 

PS: Fani Oreo, na koniec nasz hymn!

 • 6/10
  Cena (6,49) - 6/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 7.5/10
  Smak - 7.5/10
7.2/10
11 komentarzy
 1. 30 czerwca, 2015
 2. 24 listopada, 2014
 3. 9 lipca, 2014
  • 9 lipca, 2014
   • 9 lipca, 2014
    • 10 lipca, 2014
 4. 8 lipca, 2014
 5. 8 lipca, 2014
 6. 8 lipca, 2014
 7. 8 lipca, 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.