Mrożona Kawa Starbucks… z Żabki [test i opinie]

żabka kawa starbucks

Co Starbucks i Żabka mają ze sobą wspólnego? Jak się okazauje całkiem sporo. Idąc sobie przez centrum Kato widzę, że Żabka sprzedaje kawy sygnowane logiem Starbucksa. Mrożone. W kilku wariantach. Musiałem tego spróbować.

Mrożona Kawa Starbucks – cena i skład

starbucks kawa cena

Skusiłem się na wersję Latte. Zacznę od ceny a ta jest… kosmiczna. Po obecnej obniżce w Żabce koszt tego niewielkiego napoju to 6,49zł czyli jakieś 2-3 razy tylko niż standardowa konkurencja.

Czy wysoka cena przekłada się na wysokiej jakości skład? Niestety również w tym aspekcie nie jest dobrze. Oczywiście wcięło mi foto ze składem (zrobiłem nie tą stronę co trzeba :P) ale musicie mi uwierzyć na słowo póki nie zrobię aktualizacji wpisu (lub jeśli macie opakowanie w domu to podrzuccie w wiadomości prywatnej na fp ;)).

Pozostało mieć więc tylko nadzieję, że niezbyt wysokich lotów produkt o super wysokiej cenie będzie dobrze smakował.

Kawa Starbucks – smak

Cóż mogę powiedzieć. Mrożone kawy zazwyczaj smakują fatalnie (mam na myśli te gotowe w sklepach) a ta chyba była najgorszą z nich. Uwielbiam kawy Starbucks, mimo iż marka ma różny wizerunek i ceny czasami są odstające od rzeczywistości to ich kawa w kawiarniach jest naprawdę dobrej jakości. Dlatego dziwi mnie, że zgodzili się sygnować to coś swoim logo.

Komentarz osoby dobrze znającej się na kawie oraz pracującej przez dłuższy czas w SBX po spróbowaniu produktu z Żabki:

Boże, co za gówno…

Dobitnie, ale dobrze oddaje temat. Bardzo źle wydane pieniądze. Smak trudny do opisania, kawa w dziwnym wydaniu, mimo że piłem chyba wszystko z oferty Starbucks to ciężko mi nawet do czegoś to porównać (a już napewno nie do Latte). Cierpki, lekko wędzony smak (sam nie wiem WTF).

Jednym słowem DRAMAT.

Sięgając po ten produkt z myślą o teście miałem w głowie, że wreszcie zaprezentuję Wam ciekawą kawową opcję którą kupicie w sklepie i mimo wysokiej ceny warto będzie po nią sięgnąć. Niestety okazało się, że sklepowa mrożona kawa Starbucks trafiła zamiast tego do bardzo wąskiego grona produktów ze średnią 1/10 przez słaby skład, wysoką cenę… i ten smak.

Aż przypomniały mi się parówki w puszce. 😛 I podobnie jak tam, tutaj też wyrażam jedynie moją subiektywną opinię (a właściwie nawet opinię dwóch osób wyjątkowo ;)) i pewnie znajdzie się ktoś komu zasmakuje. Ze mną tak nie było, nie wrócę. 😉

Pan Tester

 

Zerknijcie także na nasz kanał na YouTube! 😀

Żabka
 • 1/10
  Cena (6,49) - 1/10
 • 1/10
  Jakość - 1/10
 • 1/10
  Smak - 1/10
1/10
9 komentarzy
 1. 1 listopada, 2022
 2. 20 lipca, 2020
 3. 3 listopada, 2019
 4. 29 lipca, 2019
 5. 19 czerwca, 2018
 6. 14 czerwca, 2018
 7. 12 czerwca, 2018
 8. 12 czerwca, 2018
  • 9 maja, 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.