Chipsy Grillowane Warzywa i Szaszłyk z Lidla

lidl chipsy szaszłyk i grillowane warzywaW dzisiejszym teście sprawdzam dla Was dwie chipsowe nowości z Lidla. Nie wiem od jak dawna są w ofercie (na pewno od około 2 tygodni, ale czy więcej – nie mam pojęcia) ale to chyba wciąż świeżynka pod marką własną tego dyskontu. Mowa o chipsach Crusti Croc w dwóch wersjach smakowych: Grillowane Warzywa, oraz Szaszłyk. Lecimy.

Cena i skład

skład chipsy z lidla grillowane warzywaTrudno mówić tutaj coś dobrego o składzie. Jest typowo… chipsowy. 😉 Cena za to bardzo, bardzo przyzwoita. Duża paczka (a raczej jedyna paczka :P) to koszt 2,15zł. W tym temacie jest więc ok.

skład chipsy z lidla szaszłykChipsy w obu wersjach smakowych są karbowane. Nie jest to więc raczej propozycja dla fanów cienkich ziemniaczanych, smażonych plastrów. 😉

Chipsy Grillowane Warzywa z Lidla

Chipsy o smaku grillowanych warzyw to propozycja, która pewnie doskonale znana jest już fanom Biedronkowych Top Chips. W Portugalskim dyskoncie bowiem w ofercie znajdują się one już od baardzo dawna (myślę że minimum 2-3 lata, ale może i sporo więcej i są w ofercie stałej).

lidl grillowane warzywa chipsyCo więcej wiele osób twierdzi, że Grillowane Warzywa to najlepsze chipsy w ofercie Biedronki. Ja tego zdania co prawda nie podzielam (choć przy obecnym poziomie Top Chips ciężko wskazywać mi w ogóle na coś wartego uwagi) ale myślę, że Lidlowa wersja powinna wszystkich Was zainteresować.

Dlaczego? Smak jest bardzo podobny do tego co oferuje Biedronka, czyli lekko kwaśny i „warzywny” o ile mogę to tak nazwać. Natomiast chipsy z Lidla mają kilka zasadniczych przewag. Właściwie to dwie.

Pierwsza to jakość samego chipsa. Grillowane Warzywa z Lidla to chipsy zdecydowanie bardziej chrupkie no i po prostu klasę wyżej moim zdaniem.

Druga natomiast to intensywność smaku. Pamiętam, że kiedyś Grillowane Warzywa z Biedronki uchodziły za chipsy bardzo intensywne, ja się trochę na tej intensywności zawiodłem próbując ich ostatnio. Tutaj natomiast jest intensywnie bardzo. Szczerze, wielu z Was uzna, że za bardzo… i ja się do Was przyłączę. Po prostu momentami robi się zbyt słono i zbyt kwaśno.

Chipsy Szaszłyk z Lidla

Ok  przechodzimy do drugiego ze smaków czyli chipsów szaszłykowych (jakolwiek to brzmi :P). Chipsy dość nietypowe. Z jednej strony moim zdaniem naprawdę fajny smak, choć oczywiście trudno stwierdzić na ile podobny do szaszłyków (jak właściwie smakuje szaszłyk? Przecież to forma dania a nie danie :P). Czuć mięcho, czuć dym, innymi słowy niezłe mięsne chipsy. 😉

 lidl chipsy szaszłykoweZ drugiej jednak strony i te chipsy były moim zdaniem mega przesolone. Ja wiem, że wiele osób uzna to za plus, ale jak to się mówi: wszystko jest dla ludzi ale z umiarem. Intensywny smak chipsów jest ok, ale trzeba wiedzieć kiedy z przycisku dozującego przyprawy zejść.

Podsumowanie

Chipsy naprawdę niezłe smakowo. Nie jest to propozycja która zachwyci „fanów gatunku” ale myślę, że ze swoją intensywnością i niską ceną a jednocześnie przyzwoitą jakością samych chipsów obie propozycje wypadną nieźle jako imprezowa zagryzka do alko. 😛

Lidl
 • 10/10
  Cena (2,15) - 10/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 7/10
  Smak (Warzywa) - 7/10
 • 7/10
  Smak (Szaszłyk) - 7/10
7.8/10
16 komentarzy
 1. 23 czerwca, 2017
 2. 3 maja, 2017
  • 24 maja, 2017
 3. 25 kwietnia, 2017
 4. 24 kwietnia, 2017
  • 1 maja, 2017
 5. 13 kwietnia, 2017
  • 13 kwietnia, 2017
   • 29 kwietnia, 2017
 6. 13 kwietnia, 2017
 7. 11 kwietnia, 2017
 8. 11 kwietnia, 2017
  • 11 kwietnia, 2017
 9. 11 kwietnia, 2017
 10. 10 kwietnia, 2017

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.