Barilla Pesto Ricotta e Noci [test i opinie]

barilla pestoZachęcony wysoką jakością sosu Barilla, postanowiłem sprawdzić jak wypadnie pesto tej firmy. W dodatku, całkowicie przypadkowo padło na pesto, jakiego nigdy wcześniej nie miałem okazji próbować. Ser Ricotta i orzechy włoskie, połączenie niebanalne.

Choć skład nieco rozczarowuje, bo jest tu sporo magii, to byłem dobrej myśli. Być może pesto Ricotta e Noci, nie wygrałoby w kategorii prezentacja, ale pozory czasem mylą. Nie bardzo wiedziałem jak użyć tego produktu, więc postawiłem na klasykę. Makaron + pesto + odrobina żółtego sera.
skład pesto barillaMimo, że tak właśnie się jada tego typu pesto, to był to chyba błąd. Pesto Barilla okazało się ciężkie w smaku. Mocny, bardzo mączny aromat orzechów, plus podobny klimat makaronu, sprawił, że danie było dość monotonne.

W innych kombinacjach było podobnie. Mimo, że próbując samego pesto wrażenia miałem pozytywne. Wyraźny smak Ricotty i orzechów, pozostawiające ciekawy słony posmak. Jednak mączna struktura nie pasowała mi we wszystkich konfiguracjach. Kanapki, makarony, dodatki.
Pesto bazyliowe dla przykładu jest wyraźne, stanowi fajny dodatek. Ricotta e Noci sprawiała, że moje żarcie łapało depresję.
pesto barilla testSwoją drogą pesto dostałem w Lidlu (chyba jakieś resztki tygodnia włoskiego) ale na polskiej stronie Barilla nie znalazłem go w ofercie. Smak inny niż wszystkie, ale jeśli będziecie chcieli spróbować na własnej skórze, to chyba będzie trzeba trochę poszukać (przypuszczam, że będzie w Lidlu przy kolejnym tygodniu włoskim):).

 • 5/10
  Cena (8,99) - 5/10
 • 5/10
  Jakość - 5/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
5.3/10
5 komentarzy
 1. 30 grudnia, 2014
 2. 8 października, 2014
 3. 5 października, 2014
  • 6 października, 2014
 4. 5 października, 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.