Alpejskie Mleczko Milka vs. Magnackie Mleczko Lidl

Alpejskie Mleczko czy Magnackie MleczkoKilka miesięcy temu (konkretnie w listopadzie) przeprowadzałem małą konfrontację Ptasiego Mleczka i tańszego odpowiednika z Biedronki. Szczerze mówiąc obie wersje wypadły wtedy dość słabo, dlatego we wpisie poprosiłem Was byście polecili mi najciekawsze opcje w tym temacie.

Propozycji padało naprawdę sporo (o części słyszałem pierwszy raz w życiu), ale najczęściej pojawiała się chyba opcja Alpejskiego Mleczka od Milki oraz Lidlowe Magnackie Mleczko. Postanowiłem więc to sprawdzić i przeprowadzić jeszcze jedną konfrontację (liczyłem jednak po Waszych opiniach, że tym razem poziom będzie wyższy… i był).

Ceny i skład

Oczywiście w konfrontacjach znani vs. dyskontowi ważnym aspektem jest cena. To zazwyczaj ona sprawia, że sięgamy po alternatywy produktów marek które kojarzymy od lat. „Ptasie mleczka” nie należą do najtańszych słodyczy, bo to koszt 8-15zł więc cena ma tu akurat dość spore znaczenie.

skład Magnackiego Mleczka z LidlaW tym przypadku jednak różnice nie były tak wielkie jak mogło by się wydawać. Magnackie kupiłem za 7,99zł i była to cena standardowa, bez żadnych promocji (niestety do Lidla mi nie po drodze więc nie wiem na ile często zdarzają się obniżki ceny tego konkretnego produktu – ratujcie w komentarzach ;)).

Alpejskie Mleczko Milki kosztowało natomiast 8,99zł. Zaznaczę tutaj jednak, że kupiłem je w cenie promocyjnej w Simply Market, który podaje, że standardowo produkt ten wyceniany jest na 12,98zł choć wydaje mi się, że spora w tym przesada, bowiem co chwilę widzę ten produkt własnie za 8,99 czy 9,99zł.

skład Alpejskiego Mleczka MilkiOba produkty testuję w wersji waniliowej jak poprzednio :).

Co do składu, cóż jest podobnie w obu przypadkach i niestety nie jest to skład wprawiający w zachwyt ;).

Milka Alpejskie Mleczko

test alpejskie mleczko milkaZacznę od popularniejszego rywala czyli Alpejskiego Mleczka. Moim zdaniem mieliście rację i wersja ta pobiła znacznie smakowo zarówno Wedlowskie Ptasie Mleczko jak i Biedronkowe Podniebne Mleczko.

Sporą rolę odgrywa tutaj czekolada, typowa Milka, stosunkowo gruba i fajnie kremowa. Jest oczywiście bardzo słodka ale tego akurat się spodziewałem.

Właściwie to i środek jest równie słodki co potęguje wrażenie, że każda taka sztabka to mała cukrowa bomba :).

opinia o milka alpejskie mleczkoSama pianka ok, bardzo puszystej konsystencji, sprawiała wrażenie dość lepkiej.

Mimo, że całość bardzo słodka, to smakowo rzeczywiście może się podobać ;).

Magnackie Mleczko z Lidla

test Magnackiego mleczka z LidlaSpore zaskoczenie, produkt bardzo niepozorny, właściwie to chyba nigdy w życiu nie sięgnąłbym po niego gdyby nie Wasze komentarze, który okazuje się być najlepszy smakowo ze wszystkich czterech propozycji jakie sprawdzałem.

Magnackie mleczko to także całkiem gruba warstwa czekolady (szczególnie jeśli patrzeć na konkurencję testowaną jakiś czas temu) ale zupełnie inna smakowo niż propozycja Milki. Znacznie mniej słodyczy, znacznie więcej wyczuwalnego kakao.

waniliowe magnackie mleczko lidlMiałem jednak wrażenie, że pianka waniliowa była tutaj jeszcze słodsza. Wrażenie te potęgował pewnie dodatkowo fakt, że Magnackie Mleczko było po prostu najbardziej waniliowe ze wszystkich. I mimo, że wiem, że efekt ten osiągnięto w większości pewnie przez aromaty i inne dzikie zabawy z żywnością, to wyszło to całkiem fajnie i naturalnie. Wanilia jest intensywna i przyjemna. Szczerze mówiąc trudno było jej się doszukiwać w pozostałych wersjach (były w sumie bardziej śmietankowe niż waniliowe). Struktura jest bardziej „zbita” niż ta w Milce, ale wciąż fajna i puszysta.

waniliowe mleczko magnackie z lidla test„Ptasie Mleczko” marki First Nice Magnackie Mleczko moim zdaniem było najsmaczniejsze ze wszystkich propozycji. Patrząc na cenę standardową mam także wrażenie, że od czasu do czasu można je kupić za naprawdę małe pieniądze i jeśli będziecie się zastanawiali czy warto, to moim zdaniem tak. Nie tylko nie ma się czego wstydzić, ale w tym wypadku uczeń przerósł mistrza ;).

Pan Tester

Lidl/Simply
 • 8/10
  Alpejskie Mleczko Milka - 8/10
 • 9/10
  Magnackie Mleczko z Lidla - 9/10
8.5/10
Sending
User Review
4.67 (3 votes)
13 komentarzy
 1. Luty 18, 2017
 2. Luty 15, 2017
  • Luty 16, 2017
   • Luty 17, 2017
   • Luty 18, 2017
  • Marzec 1, 2017
 3. Luty 15, 2017
 4. Luty 15, 2017
  • Luty 15, 2017
   • Luty 17, 2017
    • Luty 18, 2017
  • Luty 21, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.