Pomysły na świąteczne prezenty dla całej rodziny

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy ze względu na konkretne potrawy, spotkania z rodziną i, co tu dużo mówić, prezenty. Jeśli członkowie rodziny należą do zagorzałych czytelników, pomysłów na wspaniałe prezenty nie brakuje w księgarniach. Na jakie pozycje szczególnie warto zwrócić uwagę? Oto kilka fajnych propozycji.

Książkowe prezenty dla mamy i babci

Czytelniczki miewają najróżniejsze gusty, dlatego nie sposób wyodrębnić tylko tych książek, które spodobają się wszystkim mamom i babciom. Często jednak zdarza się tak, że panie bardziej niż panowie cenią piękne historie o miłości. Jedną z nich jest na przykład trylogia Paulliny Simons, której akcja rozpoczyna się od spotkania dwojga ludzi w oblężonym Leningradzie. „Jeździec miedziany”, „Tatiana i Aleksander” oraz „Dom letni” zabierają czytelniczki w pełną emocji, namiętności i grozy historię rosyjskiej dziewczyny i amerykańskiego żołnierza. Droga wiedzie przez pogrążoną w wojnie Europę aż po wymarzoną Amerykę, gdzie oboje dożywają starości. Ich losy wzruszają, inspirują i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Stanowią również źródło wiedzy dla tych, którzy interesują się historią drugiej wojny światowej.

Idealne książki dla taty i dziadka

Jeśli dziadek czy ojciec są żywo zainteresowani polityką i historią, to w tych kategoriach nieustannie pojawiają się na rynku godne uwagi propozycje. Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie mogą zachęcić czytelników na przykład do sięgnięcia po „Balagan” Pawła Smoleńskiego czy też „Na ziemi Izraela” Amosa Oza, które w niezwykle ciekawy sposób objaśniają czytelnikom historię i kulturę Izraelczyków. Równie ciekawą propozycją są „Sowieci” Piotra Zychowicza, który przeprowadził dziesiątki fascynujących rozmów z ludźmi badającymi ZSRR czy też bezpośrednio związanymi z Sowiecką Rosją.

Dlaczego warto kupować książki na święta?

Wszyscy miłośnicy słowa pisanego doskonale wiedzą, że nie ma takich ilości książek, których by nie powitali z wielką radością i pragnieniem, aby jak najszybciej zacząć je czytać. W księgarniach internetowych i stacjonarnych znajduje się sporo interesujących pozycji zarówno dla dorosłych o najróżniejszych upodobaniach, jak i dla dzieci w różnym wieku, w których rodzice słusznie chcą zaszczepić miłość do literatury. Już teraz znajdź idealne prezenty pod choinkę dla całej rodziny i zapewnij bliskim nie tylko szansę na doskonałą rozrywkę, wzruszenia, zabawę czy silne emocje, ale przede wszystkim szansę na rozwój i poszerzanie własnych horyzontów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.