Pizza z Lidla Papa Luigi z Szynką oraz Papa Luigi z Kurczakiem

Lidl pizza z kurczakiem

Niedawno w Lidlowych lodówkach pojawiły się nowe pizze z pieca kamiennego na cienkim cieście. Wydaje mi się, że całkowicie zastąpiły one pizze lodówkowe z serii Pomysł na każdy dzień, które testowałem dla Was wcześniej. W ofercie kilka wersji smakowych, różniących się od poprzednich (choć nie w każdym przypadku) więc przypuszczam, że to nie tylko kwestia rebrandingu. Dziś sprawdzam dla Was dwie wersje – z szynką oraz z kurczakiem, jeśli będziecie zainteresowani pozostałymi wersjami to dajcie znać w komentarzu. 😉

Pizza Papa Luigi z Szynką

Lidl pizza z pieca kamiennego

Zacznę od moim zdaniem słabszej z propozycji, czyli pizzy z pieca kamiennego z szynką. Cena każdej z wersji została ustawiona na 7,99zł, choć mimo że pizze w ofercie są może od 2-3 tygodni (tak mi się wydaje) to już kilkukrotnie widziałem, że niektóre ze smaków były przeceniane do 5,99 czy 6,99. Jest więc całkiem przyzwoicie cenowo.

Pizza jak widać na obrazku to naprawdę solidna porcja składników. Mozarella, szynka, sos. Czyli to co obiecywał producent na starcie.

Ciasto jest naprawdę cienkie jak na pizze lodówkowe. Osobiście nie jestem fanem grubego ciasta, dlatego dla mnie zdecydowanie na plus.

Pizza z pieca Lidl

Po upiecezniu pizza wygląda naprawdę fajnie. Ciasto jest (co nie zdarza się często w pizzach z marketów) poprawnie elastyczne po wyjęciu z piekarnika. Jest także naprawdę smaczne. Nie był to może top pokroju np. Italiamo czy chociażby testowanej niedawno Feliciany, ale jest solidnie, bardzo solidnie.

skład pizza z lidla z szynką

Również sos i ser są tutaj na wysokim jak na gotowca poziomie. To co jednak rozczarowuje i wpływa na ocenę najbardziej to sama szynka, która moim zdaniem jest na niskim poziomie, zalatuje najtańszą z najtańszych szynek konserwowych i bardzo ujemnie wpływa na smak całości.

Pizza Papa Luigi z Kurczakiem

Lidl pizza z kurczakiem test

Wersja z kurczakiem jest już moim zdaniem lepsza. Właściwie jeśli chodzi o podstawę (ciasto, ser, sos) to spójrzcie wyżej bo w tym przypadku wyglądało to bardzo podobnie. Jeśli natomiast mówimy o dodatkach – w tym przypadku był to kurczak i papryka konserwowa – to było lepiej, choć niestety do ideału też bardzo daleko.

Jeśli kojarzycie pizzę z kurczakiem z Biedronki to tutaj mamy bardzo zbliżony produkt. Kurczak nie jest wysuszony i przyjemny w strukturze, jednak papryka konserwowa na pizzy to moim zdaniem lekki dramat, który przejmuje dowodzenie nad całym smakiem.

Lidl pizza papa luigi

Jest więc to moim zdaniem propozycja przyzwoita, ale raczej nie na tyle dobra bym do niej wracał. Szczególnie, że przypuszczam, że opcje smakowe których nie przetestowałem jeszcze (między innymi 4 sery) mogą okazać się znacznie ciekawsze. 😉

skład pizza z lidla

Pan Tester

PS: Na Instagramie zbliżamy się do 2000 obserwujących, ostatnio jestem tam znacznie częściej, więc zaglądajcie koniecznie. 😉

Lidl
  • 6/10
    Pizza z szynką - 6/10
  • 7/10
    Pizza z kurczakiem - 7/10
6.5/10
Sending
User Review
4.22 (9 votes)
3 komentarze
  1. 25 czerwca, 2018
  2. 14 maja, 2018
  3. 13 maja, 2018

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.