Pizza Prosciutto Italiano z Biedronki [z oferty włoskiej]

italiano pizza prosciuttoNie ma nic lepszego niż dobra pizza i dobry film w piątkowy wieczór, tak więc dziś wreszcie test nowej pizzy Prosciutto Italiano z włoskiej oferty Biedronki, która trwa od poniedziałku (pojawiła się także jeszcze jedna nowość w tym temacie, a mianowicie pizza Calabrese, ale o niej za kilka dni).

Będzie krótko

skład pizza prosciutto italianoCi z Was którzy śledzą bloga dość regularnie pewnie czytali już nie jeden i nie dwa testy lodówkowych pizzy z Biedronki. Nie będę więc specjalnie rozpisywał się nam samym ciastem, ceną, czy innymi aspektami, które dotyczą właściwie każdej z tych pizzy. Skupię się tylko na dodatkach i smaku jako całości jeśli chodzi o Prosciutto Italiano, tak by nie przedłużać specjalnie ;). kcal pizza prosciutto

Pizza Prosciutto Italiano smak

Mimo, że jedna z czytelniczek proponowała mi ostatnio przygotowywanie tych pizzy na patelni, co jako pomysł podoba mi się i mam zamiar go wypróbować, to jednak nie chciałem tego robić na pizzy do testu, by nie zaburzać wyników względem podobnych pizzy z Biedronki. Tak więc przygotowywałem tradycyjnie w piekarniku na nieco wyższej temperaturze, najniższej kondygnacji i nieco krócej niż zaleca producent.

oferta włoska z biedronki pizzaSkład średni, jest trochę nikomu niepotrzebnych składników. Za to jakościowo i ilościowo główne gwiazdy wieczoru, czyli długodojrzewająca szynka i mozarella prezentują się okazale. Naprawdę jest na bogato ;).

 

Testowałem kiedyś podobną pizzę z serii La Speciale z szynka Serrano. Tutaj było jednak nieco inaczej smakowo. Po pierwsze inne proporcje sera (choć w składzie tego nie widać). Mozarelli było naprawdę sypnięte solidnie, nie ma mowy o jakichś brakach ilościowych i zgodzą się ze mną nawet fani pizzy z podwójnym serem pewnie (szczególnie jak na gotowca).

biedronka test pizzy prosciuttoLepiej wypadła także sama szynka po upieczeniu, której zostało znacznie więcej wyrazistości i… właściwie to tyle, jeśli zerkniecie do testu wspomnianego wyżej, to resztę możecie przekopiować w skali 1:1. Smak jest prosty do bólu, ale jednocześnie moim zdaniem bardzo dobrze wykonany. Jak dla mnie ciężko się przyczepić do czegokolwiek oprócz niedociągnięć w składzie. Mamy solidne składniki w solidnych ilościach na niezłym cieście i z dobrym sosem. Czego chcieć więcej od gotowej pizzy za 8zł?

Pan Tester

PS: Wybaczcie ewentualne błędy merytoryczne, poprawiał będę jutro, a dziś niech wieść o dobrej niezłej pizzy idzie już w świat.

PS2: W najbliższych dniach mam dla Was jeszcze kilka tych „włoskich” testów, oraz przynajmniej jeden z tygodnia Greckiego w Lidlu jeszcze ;).

 • 7.5/10
  Cena (7,99) - 7.5/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 8/10
  Smak - 8/10
7.5/10
7 komentarzy
 1. 7 grudnia, 2018
 2. 15 września, 2017
 3. 20 kwietnia, 2016
 4. 17 kwietnia, 2016
  • 17 kwietnia, 2016
 5. 15 kwietnia, 2016
  • 16 kwietnia, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.