Pizza Donatello Diavola z Biedronki [test i opinie]

pizza diavola biedronkaDawno nie było tutaj Biedronkowych testów, co mogło wprowadzić kilka osób w stan szoku. Nadrabiam zatem i dziś sprawdzam czy warto sięgnąć po pizzę Donatello Diavola, którą jakiś czas temu spotkałem w Biedronce właśnie.

Testów włoskich placków tej marki było tutaj już tyle, że właściwie trudno by dzisiejsza propozycja miała okazać się czymś wyjątkowo zaskakującym. Jednak często narzekałem, że pizze Donatello cierpią na trochę zbyt łagodne i mało wyraziste smaki, dlatego pikantna propozycja była czymś czego chciałem spróbować. Po prostu.

Pizza Diavola z Biedronki – skład i cena

Diavola, Diavola, ale z czym właściwie jest ta pizza? Otóż to głównie papryka i… szarpana wieprzwina. Tego w sumie jeszcze na pizzy w Biedronce jeszcze nie grali. 😉

Jeśli chodzi o paprykę to mamy tu mieszankę zwykłej słodkiej papryki, oraz jalapeno, które osobiście ubóstwiam i mógłbym jeść codziennie i do wszystkiego.

test pizzy diavola z biedronkiPozwólcie, że nie będę rozpisywał się na temat ciasta i dokładnego składu pizzy. Wszystkie testy pizzy z Biedronki znajdziecie na blogu i ten temat zwyczajnie jest niemal identyczny w każdej pizzy tej Biedronkowej marki.

Wspomnę dla formalności o cenie, choć i ta pozostała na regularnym poziomie czyli 6,99zł.

Donatello Diavola – smak

Cóż smakowo pizza miała wzloty i upadki. Ciasto standard. Sos standard. Ilość dodatków także standard. Standard Donatello czyli takie dobre 6-7/10 we wszystkich trzech elementach.

Jeśli chodzi zaś o szarpaną wieprzowinę to nieco się zawiodłem. Ta do której testu linkuję w poprzednim zdaniu to niezła, soczysta propozycja (btw, ostatnio próbowałem podobnego produktu Lidlowskiej marki, chcecie test?). Tutaj niestety (czego właściwie można było się spodziewać po tym jak wysuszy się całość w piekarniku) mięcho było suche i momentami tak gumowe, że trudne do pogryzienia.

donatello diavola z biedronkiW dodaku wieprzowina bardzo słabo doprawiona jak na moje oko. Cóż ten element moim zdaniem zdecydowanie na minus.

Jednak papryki ratują tutaj trochę sytuację. Czy pizza jest pikantna? Powiedziałbym, że takie 5/10, jeśli lubicie pikantne (choć niekoniecznie super ostre) jedzenie to możecie śmiało próbować.

Pizza jest z resztą pikantna w bardzo charakterystyczny sposób, kto jadł jalapeno ten zna ten charakterystyczny smak. Kto nie zna, niech próbuje i to szybko. 😛

Pizza Diavola – podusmowanie

Czy to najlepsza pizza z Biedronki? Moim zdaniem nie. Najgorsza jednak także nie jest. Umieścił bym ją gdzieś po środku rankingu. Z całą pewnością póki co to jedyna sensowna opcja na pizzę w tym dyskoncie dla fanów nieco wyraźniejszych smaków.

Czy wrócę? Raczej nie, ale jeśli szukacie sensownego gotowca za 7-8zł to pewnie nie będziecie zawiedzeni. 🙂

Biedronka
 • 7/10
  Cena (7,99) - 7/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6.5/10
  Smak - 6.5/10
6.8/10
Sending
User Review
3.08 (26 votes)
14 komentarzy
 1. 28 maja, 2021
  • 4 września, 2021
 2. 5 grudnia, 2020
 3. 1 listopada, 2020
  • 12 czerwca, 2021
  • 27 czerwca, 2021
 4. 19 maja, 2020
 5. 1 marca, 2020
 6. 30 maja, 2017
 7. 26 maja, 2017
  • 30 maja, 2017
 8. 26 maja, 2017
  • 26 maja, 2017

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.