Karbowane Lay’s Curry [test i opinie]

lay's curry karbowaneNieco ponad tydzień temu testowałem Lay’s Prosto z Pieca o smaku Słodkie Curry (które okazały się zresztą całkiem ciekawą propozycją) a tu w Biedronce kolejna nowość od Lay’s z curry w nazwie (choć tym razem chodzi o to drugie curry- danie :)) w wersji karbowanej.

Cena za 180 gram to 3,69zł, więc nie ma dramatu. Słowo jeszcze o samych Karbowanych Lay;s bo testowałem już kilka smaków z tej serii: bekon, salsa i chorizo i wszystkie były co najmniej bardzo dobre. Intensywne w smaku i nieprzekombinowane i jednocześnie same chipsy dawały radę jeśli chodzi o jakość i strukturę.

Ale niestety Curry moim zdaniem się nie udało a już na pewno wypadło najsłabiej z czterech testowanych na blogu smaków (a testowałem jeszcze klasyczne smaki karbowanych, które też są fajne, ale nie opisywałem ich na blogu).

Coś na plus

Jeśli chodzi o pozytywy Lay’s  Curry to przede wszystkim zaznaczę, że to nie są złe chipsy w tym sensie, że nie dojecie ich do końca bo są jakieś nieudane. Po prostu moim zdaniem są dość przeciętne na tle pozostałych Lay’s i ogólnie konkurencji z podobnej półki cenowej (Crunchips itd).

lays curry karbowanePlus na pewno należy się za same chipsy. Nie można się tu do niczego przyczepić. Tak mają wyglądać moim zdaniem karbowane chipsy: grube, chrupiące, dobrze doprawione.

Nadadzą się również dla fanów ostrych przekąsek, bo Lay’s Curry naprawdę potrafią momentami dać czadu (choć nijak mają się do słynnych Lay’s Strong Wasabi czy tym bardziej Cheddar :))

i trochę minusów

Na minus zaliczyłbym w pierwszej kolejności typowo „chipsowe próby odwzorowania smaku”. Niestety skończyło się to słabo. Odwzorowanie bogatego smaku curry w chipsach sprawiło, że dostajemy pikantne chipsy z typową dla tego typu przekąsek kwaśną nutą.

Niby jest tam coś z orientalnych przypraw, ale szczerze mówiąc wszystko przygłuszone przez niewiadomą wizję autora smaku na to jak zrealizować ten pomysł.

Podsumowanie

Lay’s Karbowane o smaku Curry to kolejne chipsy, które miały odwzorować ciekawy smak, ale skończyło się typowo, chipsowo :). Ja nie wrócę, bo oprócz tego, że to niezłej jakości pikantne chipsy to smak to tutaj pomieszanie z poplątaniem, który niewiele ma wspólnego z pierwowzorem :).

Pan Tester

biedronka
 • 7/10
  Cena (3,69) - 7/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 4/10
  Smak - 4/10
6/10
Sending
User Review
5 (2 votes)
6 komentarzy
 1. 23 stycznia, 2016
  • 23 stycznia, 2016
 2. 9 stycznia, 2016
 3. 7 stycznia, 2016
  • 7 stycznia, 2016
   • 7 stycznia, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.