Uncle Ben’s Tajski Curry z Kolbami Kukurydzy [test i opinie]

sos uncle ben's tajski curryMarkę Uncle Ben’s kojarzę głównie z intensywnych kampanii marketingowych kilkanaście lat temu. Szczerze mówiąć jakoś o niej zapomniałem, widząc ją jedynie od czasu do czasu gdzieś na Lidlowskiej półce na pudełku z nieprzeciętnie drogim ryżem. Ostatnio stojąc przed gotowymi sosami w Tesco, stwierdziłem, że prawie wszystkie to smakowa nuda, ale właśnie jeden wyżej wymienionej marki przykuł moją uwagę: Uncle Ben’s Tajski Curry z małymi kolbami kukurydzy.

tajski sos uncle ben's wartości odżywczeTrzeba przyznać, że jak na gotowca brzmi to ciekawie. Nieco intrygujący jest też skład. W sosie Uncle Ben’s znajdziemy między innymi kokosa, pędy bambusa i tego typu sprawy. Co prawda zwolennikiem kokosa nie jestem, ale słyszałem dobre opinie o zastosowaniu go w orientalnych sosach, także zapowiadało się nieźle.

uncle ben's sos z małymi kolbami kukurydzySos ma stosunkowo gęstą konsystencję. Sporo tam także kawałków warzyw. Małe kolby kukurydzy także nie były wyłącznie zabiegiem marketingowym i znajdziemy ich tam kilka, choć wielkiego smakowego boom to one nie robią.

Po spróbowaniu natomiast od razu możemy stwierdzić, że kokos gra tu ważną rolę. Po pierwsze łagodzi całość. Po drugie kokosowe wiórki są znaczące dla struktury samego sosu. Moim zdaniem zdecydowanie na plus.

Sos jest pikantny, jednak przez wyżej wymienionego kokosa, nie jest niemożliwy do zjedzenia bez szklanki wody. Jest przyjemnie pikantny. Mocno wyczuwalne jest tutaj także curry. Na całe szczęście producent nie przesadził w tym temacie.

tajski sos uncle ben's składCała reszta to przyjemna, stosunkowo łagodna i mało wyrazista w smaku pulpa z kawałakmi dość standardowych warzyw. Dodając do tego curry, kolby, kokosa i trochę pikanterii, Tajski sos Curry Uncle Ben’s okazuje się całkiem fajnym gotowcem.

Trochę ryżu, trochę kurczaka, do tego powyższy wynalazek i mamy danie, które jak na domowego fast fooda, jest interesujące w smaku, nietypowe i smaczne.
Chyba będę musiał przyjrzeć się jeszcze ofercie sosów tej firmy, choć patrząc po składach, ten wydał mi się najciekawszy, ale jak zawsze czekam na wasze propozycje w temacie :).

Pan Tester

Tesco
 • 7/10
  Cena (5,99) - 7/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
7.3/10
5 komentarzy
 1. Listopad 9, 2019
  • Listopad 11, 2019
 2. Luty 3, 2015
 3. Luty 2, 2015

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.