Czekolada Schogetten Straciatella [test i opinie]

schogetten straciatella opinieDziś kolejna czekolada w sreberku. Świat jednak jeszcze nie jest totalnie zepsuty. 🙂 Testuję Schogetten o smaku straciatella, czyli kolejną warstwową propozycję tej marki. Wcześniej w podobnym klimacie testowałem jeszcze smak Trilogia.

Oczywiście skoro straciatella to na myśl przychodzi połączenie śmietankowego smaku z kawałkami czekolady. Jako ciekawostka dodam, że straciatella odnosi się też do bardziej wytrawnego dania, ale w tym temacie zostawiam Was już sam na sam z wujkiem google :).

skład schogettenJeśli chodzi o skład to aż 71% stanowi tutaj czekolada biała. 1/4 to standardowa czekolada a reszta to niezbędne przy straciatelli wióry czekoladowe.

jest i sreberko :)Schogetten nie jest chyba zbyt popularny w Polsce. Mam wrażenie, że nie istnieje tu ich dział marketingu, bo nie widziałem ich reklam nigdy, ale może to i dobrze bo produkt od lat broni się niewygórowaną ceną (często dorwiecie go za 2zł w marketach) i moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o estetykę i komfort jedzenia czekolady, czyli fajne, podzielone na osobne kostki tabliczki. No i jest sreberko (podobnie jak w testowanej niedawno Studentskiej) a jak wiemy to +10 do jakości :).

Ok, przejdźmy do gwiazdy wieczoru. Powiem na wstępie, że było dobrze, choć nie tak dobrze jak we wspomnianej wersji Trilogia. Na plus z całą pewnością mogę zaliczyć czekoladowe wiórki. Jak na czekoladowe kawałki chrupały świetnie. Pewnie zrobili z nimi jakąś magię, ale tego się nie dowiemy :).

słynne kostki schogetten Dobre było także to, że czekolada zdecydowanie nie została przesłodzona (znacznie lepiej niż w Trilogii). Było może nie bardzo czekoladowo, ale za to fajnie śmietankowo. Czyli właściwie tak jak powinno być w czekoladzie o takim smaku.

Nie mogę powiedzieć, że to czekolada wybitna, ale nie była przesłodzona, nie zalatywała sztucznością, smakowała tak jak powinna i fajnie chrupała. Właściwie trudno mi się tutaj do czegoś doczepić. Ot bardzo poprawna czekolada.

Pan Tester

13 komentarzy
 1. Październik 19, 2015
 2. Październik 16, 2015
 3. Październik 16, 2015
 4. Październik 15, 2015
  • Październik 16, 2015
 5. Październik 15, 2015
 6. Październik 14, 2015
  • Październik 16, 2015
   • Październik 16, 2015
 7. Październik 14, 2015
  • Październik 14, 2015
   • Październik 14, 2015

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.