Kanapka Zbójnicka z McDonald’s [test i opinie]

kanapka zbójnicka z mcdonaldsDziś wreszcie jesienno/zimowa seria kanapek z McDonald’s będzie w komplecie (jeśli chodzi o testy na blogu :)). Po bardzo dobrej Kanapce Drwala, oraz teście Drwala na ostro przyszła pora na test kanapki Zbójnickiej, która zawsze w ofercie sezonowej towarzyszy dwóm panom rąbiącym drzewa w ciemnym lesie :).

Tak jak wspominałem niedługo do rodziny ma dołączyć również Drwal z kurczakiem (jak informuje Maciek :)) ale póki co będziemy mieli komplet (a i kurczakową wersję mam zamiar przetestować).

Czym jest kanapka zbójnicka?

Zbójnicka to nieco tańsza siostra drwali. Kosztuje jednak 12,90zł więc to (przynajmniej cenowo) wciąż kanapka typu premium.

kanapka zbójnicka opinieCo znajdziemy w środku? Po pierwsze ponownie świetna bułka z serem i boczkiem o której pisałem już nieco przy okazji Drwala na ostro.

Do tego mięcho (chyba to samo co w Drwalach), plaster sera, bekon, sos majonezowy i (co najważniejsze) placek ziemniaczany. Ten ostatni sprawia, że to kanapka, której odpowiednika trudno szukać gdzie indziej. Nie spotkałem chyba nigdzie burgera z plackiem ziemniaczanym. Ani w sieciówkach, ani w burgerowaniach (jeśli znacie to czekam na komentarze z informacją :)).

Mimo, że lubię placki ziemniaczane (a nawet i uwielbiam w niektórych konfiguracjach) to jakoś nie pasowało mi w teorii połączenie bułki i placka w jednym daniu.

Właściwie gdyby nie opinie niektórych czytelników, że kanapka Zbójnicka jest lepsza niż kanapka Drwala, to pewnie bym sobie ją odpuścił. Co prawda opinie te były w mniejszości, ale musiałem to zweryfikować :).

Najlepiej przygotowana kanapka z McDonald’s jaką dostałem w życiu.

Zanim przejdę do samego smaku to jeszcze mała informacja bo myślę, że to będzie bardzo istotne w kontekście ogólnej noty jaką uzyska kanapka Zbójnicka w dzisiejszym teście. Otóż kanapkę jadłem wczoraj, bardzo późnym wieczorem w maku w galerii handlowej tuż przez jej zamknięciem.
Podchodzę do kasy a tam pusto! Pierwszy raz widziałem w tym miejscu brak ludzi. Zero.

kanapka zbójnicka z mcdonalds testKanapkę zamówiłem, dostałem bardzo szybko a kiedy otworzyłem pudełko zobaczyłem najlepiej złożonego burgera z maka ever :). Zazwyczaj ten sam mak ma takie kolejki, że wszystko poukładane byle jak, często (jak ktoś zauważył) w złej kolejności (ponoć są wytyczne co u góry co na dole itd).

To co jednak znacznie wpłynęło na oceny to fakt, że zrobili Zbójnicką i od razu podali. Była gorąca i świeża (jeśli można tak powiedzieć).

Smak kanapki Zbójnickiej

Nie będę się już rozwodził na temat poszczególnych elementów, bo o większości pisałem w testach drwala.

Tak bardzo krótko z minusów to wciąż mikroskopijna ilość bekonu i marginalny wpływ smak całości.

Jeśli chodzi zaś o plusy to lista jest dłuższa. Zacznę od sosów. Mamy tutaj sos majonezowy i tylko taki. Jak się domyślacie jest to więc raczej łagodna kanapka. Sosu dostałem naprawdę dużo (momentami aż za dużo).

burger z plackiem ziemniaczanym :)Placek ziemniaczany moim zdaniem super. Nie nazwałbym go domowym, ale jest fajny, wilgotny, dobrze przypieczony z chrupiącą skórką.

Mięcho ok (choć ponownie jak dla mnie za suche). Ser to standard znany wszystkim bywalcom maka.

Podsumowanie

W połączeniu wszystkie co wyżej kanapka Zbójnicka wypadła naprawdę dobrze. Zjadłem ją z przyjemnością. Wszystko co tam jest świetnie do siebie pasuje. Problemem (dla mnie) jest to, że to pozycja super łagodna. Jest bardzo smaczna, ale brak tu charakterystycznych akcentów. Wszystko gładkie, delikatne i łagodne.

Ale powiem Wam szczerze, że mimo iż wolę pikantniejsze klimaty to z miłą chęcią wróciłbym od czasu do czasu do kanapki Zbójnickiej. Całkiem dobrze ktoś wymyślił to połączenie składników i muszę przyznać, że rozumiem tych którzy twierdzą, że to najlepsza kanapka w maku. Ja tak nie twierdzę, ale myślę, że mogłaby się śmiało załapać na top5 :).

Pan Tester

PS: Ostatnio coś często udzielam się na Insta i mam zamiar kontynuować passę, więc zapraszam :).

McDonalds
 • 6/10
  Cena (12,90) - 6/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 7.5/10
  Smak - 7.5/10
7.2/10
Sending
User Review
4.25 (8 votes)
22 komentarze
 1. 19 grudnia, 2015
 2. 9 grudnia, 2015
 3. 4 grudnia, 2015
  • 4 grudnia, 2015
 4. 3 grudnia, 2015
  • 4 grudnia, 2015
  • 5 grudnia, 2015
 5. 3 grudnia, 2015
  • 4 grudnia, 2015
 6. 3 grudnia, 2015
 7. 3 grudnia, 2015
  • 4 grudnia, 2015
   • 4 grudnia, 2015
    • 9 grudnia, 2015
 8. 3 grudnia, 2015
  • 3 grudnia, 2015
 9. 3 grudnia, 2015
 10. 3 grudnia, 2015
  • 3 grudnia, 2015
   • 3 grudnia, 2015

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.