Chicken Dippers – Nuggetsy z Tygodnia Azjatyckiego w Lidlu

lidl chicken drippersTrochę nie pisałem, ale złożyło się na to wiele czynników. Nie znaczy to jednak, że w tym czasie nie testowałem. Wręcz przeciwnie. Trochę ciekawych produktów do opisania mi się uzbierało, dlatego jeszcze w maju mam nadzieję, że uda mi się przedstawić Wam kilka z nich. 😉 Dziś Chicken Dippers, czyli produkt z oferty Tygodnia Azjatyckiego w Lidlu, który to trwa tam od poniedziałku.

Chicken Dippers – Cena i skład

Czemu zdecydowałem się na ten produkt z całej oferty? Po pierwsze kilka ciekawych rzeczy już testowałem, po drugie od jakiegoś czasu chodziły za mną nuggetsy z kurczaka i produkt marki Vitasia wydawał mi się po prostu interesujący.

Skład produktu… taki nie nuggetsowy. Może i bunkrów nie ma, ale i tak jest zajebiście. Mówiąc po ludzku, skład tego gotowca z całą pewnością nie należy do najgorszych. Oczywiście na plus zasługuje tutaj fakt, że kurczak w tym wypadku to po prostu kurczak.chicken dippers z lidla skład

Cena całkiem sporego opakowania (500g) to niecałe 10zł. Przynzam, że całkiem rozsądnie.

W opakowaniu oprócz samych panierowanych kurczaków znajdziemy także saszetkę ze słodkim sosem chili.

Chicken Dippers – Smak

Ok, czy chicken drippers warte są swojej ceny i Waszej uwagi? Cóż moim zdaniem to produtkt, który spełnia oczekiwania jakie można do niego mieć. Oczekiwałem przedewszystkim dobrej jakości mięsa i ciekawej panierki i właściwie to nie zawiodłem się.

vitasia chicken dippers z lidlaZazwyczaj mam listę uwag do produktu bazowego w takich przypadkach, tutaj jednak nie. Kurczak był „czysty” i rzeczywiście była to pierś, kawałek mięsa a nie mielonka niewiadomego pochodzenia. Naprawdę na spory plus.

Panierka zaś… moim zdaniem niezła, choć na mój gust mogłaby być nieco bardziej wyrazista (kupiłbym ją także w wersji pikantnej gdyby była). Brakuje jej nieco chrupkości (przynajmniej w przypadku przygotowywania całości w piekarniku), ale jest zwarta, nie rozpada się… no i całkiem smaczna. Po prostu. Sezam jak na gotowca nadaje tutaj naprawdę ciekawego smaku.

nuggetsy z tygodnia azjatyckiegoSos to standard, kupicie podobne w szklannych butelkach u wielu producentów. Pasuje do całości natomiast całkiem zacnie.

Podsumowanie

lidl nuggetsy z kurczakaCzy to produkt wybitny? Zdecydowanie nie. Jednak niech za podsumowanie posłuży fakt, że po teście kupiłem te kurczaki raz jeszcze… ot tak by mieć je w zamrażarce na wypadek gdyby wyjątkowo nie chciało mi się niczego gotować. To właśnie tego typu wygodna, stosunkowo tania i smaczna opcja na posiłek. I chyba o to chodzi, prawda? 😉

Pan Tester

Lidl
 • 7/10
  Cena (9,99) - 7/10
 • 9/10
  Jakość - 9/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
7.7/10
Sending
User Review
5 (3 votes)
14 komentarzy
 1. 24 maja, 2017
 2. 24 maja, 2017
 3. 24 maja, 2017
 4. 23 maja, 2017
 5. 23 maja, 2017
  • 23 maja, 2017
   • 24 maja, 2017
   • 24 maja, 2017
    • 24 maja, 2017
    • 24 maja, 2017
     • 24 maja, 2017
     • 24 maja, 2017
     • 24 maja, 2017
     • 24 maja, 2017

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.