Spicy Mexican Whopper i Mozzarella Burger z Burger King

world trip burger king mozzarella bacon burgerDawno nie było mnie w Burger Kingu, a tam od kilku dni czekają dwie nowe kanapki: Spicy Mexican Whopper oraz Mozzarella Burger. A do tego Śródziemnomorskie Ziemniaczki jako dodatek. Postanowiłem przetestować więc całe trio. 😉

Spicy Mexican WhopperSpicy Mexican Whopper z burger king

Zaczynam tym razem od opcji, która (przynajmniej na papierze) wydawała mi się najciekawsza. Spicy Mexican Whopper to propozycja na którą składają się wołowina, moje ukochane marynowane papryczki jalapeno, bekon, ser, trochę warzyw i sos „Salsa Mexicana”.

Koszt tego Whoppera to niecałe 15zł (bez pięciu groszy), czyli bez specjalnych różnic w cenach jeśli chodzi o kanapki specjalne czy to Burger Kinga czy innych dużych sieciówek (zazwyczaj kosztują 14-17zł).test Spicy Mexican Whopper

Jak to zwykle bywa w BK w Galerii Katowickiej burger poskładany w stylu „artystyczny nieład” ale jak mówi hasło tej sieci „tu liczy się smak”… czy jakoś tak. 😉

Tak więc przechodzę do smaku, a ten miał swoje wzloty i upadki. To nie jest zły burger. Właściwie powiedziałbym, że smakowo to taki najklasyczniejszy z klasycznych Whopperów (czyli solidna średnia półka sieciówkowa) ale z bardzo wyraźną nutą sosu Salsa Mexicana. Problem w tym, że ten ostatni podszedł mi średnio. Nie czułem tutaj ostrości papryczek jalapeno, za to sos był pikantny (całkiem mocno zresztą) w sposób który średnio lubię. Czyli tona pieprzu, ale niewiele smaku. Coś w stylu super ostrych ketchupów jakie znajdziecie u wielu producentów. Mnie nie przekonał.

Natomiast całościowo kanapka ok, choć o dziwo to wersja z mozzarellą okazała się ciekawsza.

Mozzarella Bacon Burgerbk Mozzarella Bacon Burger

Przewidywałem, że burger z Mozzarellą to będzie wybitna… nuda. Okazał się jednak całkiem interesującą propozycją.

Mozzarella Whopper to połączenie wołowiny, mozzarelli (szok, co?), bekonu, pomidora, sałaty, sosu BBQ, jakiegoś drugiego sosu majonezowego (chyba) i bułki Brioche (jak wyczytałem na stronie BK :P). Jednak nie bez powodu wspominam o bułce bo była naprawdę ciekawa.test Mozzarella Bacon Burger

Buła Brioche jak widać na zdjęciach nie wygląda zbyt okazale. Sezamu brak. Czegokolwiek oprócz bułki brak. Natomiast zaskakuje fajnym lekko słodkim i maślanym smakiem. W dodatku mimo że wygląda dość wątle to dobrze trzyma całość.

Cały burger wypada bardzo delikatnie, ale po zjedzeniu wersji meksykańskiej to miła odmiana. Wszystko komponuje się tutaj dobrze. Mozzarella rzeczywiście smakuje jak mozzarella i dość mocno się tutaj wyróżnia smakowo.

Właściwie to chętnie sięgnąłbym po tego burgera raz jeszcze. Ciekawe czy w BK jest opcja żeby zrobić inne burgery z taką bułką (ktoś coś?), bo moim zdaniem w pikantniejszych opcjach sprawdziłaby się jeszcze lepiej.

Śródziemnomorskie ziemniaczkitest Śródziemnomorskie ziemniaczki

I jeszcze słowo o śródziemnomorskich zmieniaczkach. Ich cena została ustawiona na niecałe 7zł. Czy warto? Moim zdaniem całkiem solidna propozycja, szczególnie na tle BurgerKingowskich frytek standardowych. Dobrze wypieczone, podane bardzo gorące… brakowało mi do nich jakiegoś fajnego sosu którego niestety nie zamówiłem. Ogólnie rzadko zamawiam frytki w sieciówkach, ale jeśli lubicie to te ziemniaczki powinny Wam podpasować.

Nie są super słone za to mają całkiem sporo śródziemnomorskich przypraw. 😉

 

Pan Tester

Burger King
 • 6.5/10
  Spicy Mexican Whopper - 6.5/10
 • 8/10
  Mozzarella Bacon Burger - 8/10
 • 7/10
  Śródziemnomorskie ziemniaczki - 7/10
7.2/10
Sending
User Review
2.5 (2 votes)
7 komentarzy
 1. Lipiec 15, 2017
 2. Lipiec 4, 2017
 3. Lipiec 3, 2017
 4. Lipiec 3, 2017
 5. Lipiec 3, 2017
  • Lipiec 3, 2017
 6. Lipiec 2, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.