Sok Jabłkowy Vita Sok [test i opinie]

jabłkowy sok vitasokSoki w wielkich, pięciolitrowych kartonach, to coraz częstszy widok w marketach, dyskontach i sklepach on-line. Zastanawiało mnie o co chodzi, w czym są one lepsze od zwykłych soków, i jak właściwie wygląda dozowanie z tak nieporęcznego kartonowego monstrum. W moje ręce trafił sok Jabłkowy Vita Sok. Podobno lepszy, zdrowszy, wygodniejszy. Sceptycznie podchodzę do takich marketingowych rewelacji, więc bez testu się nie obyło.

sok z jabłek Karton nie jest ani lekki, ani mały. Zastanawiało mnie jak wygląda transport soku z tego czegoś, do szklanki. Okazało się, że całość jest sprytnie rozwiązana. W kartonie znajduje się plastikowy worek z naszym napojem, na jego dnie natomiast korek z dozownikiem. Ten ostatni “przeciągamy” przez dziurę u dołu kartonu, pudło stawiamy na brzegu stołu/blatu, podstawiamy szklankę, ciągniemy za uchwyty i gotowe. Brzmi jak instrukcja obsługi F16, ale to bardzo komfortowa sprawa :).
delikates vitasokRozwiązanie jest wygodne, ale poszperałem i to nie o wygodę tutaj chodzi. Vita Sok chwali się, że sok to wyłącznie sok. Owoce są przeciskane przez prasę, a płyn leci od razu do plastikowego worka o którym wspomniałem przed chwilą. Mimo to, mamy aż 14 dni na spożycie, właśnie dzięki “kranikowi” który nie dopuszcza powietrza do środka.
naturalnie mętny sok jabłkowy vitasokOk przejdę do samego soku. W ofercie sklepu on-line Vita Sok znajdziemy kilka rodzajów soków. Niektóre są sezonowe, inne w ofercie znajdują się przez cały rok. Dziś testuję sok jabłkowy Delikates. Po wlaniu go do szklanki byłem nieco zdziwiony, bo wyglądał zupełnie inaczej niż tradycyjne soki jabłkowe. Był żółtawy i bardzo mętny.

vitasok opinieSzczerze nie wierzyłem, że soki są naturalne i oprócz owoców nie ma tam niczego innego. To jednak czuć w smaku. Po prostu jabłka, bez sztucznej słodyczy, bez sztucznego aromatu, bez koncentratów. Jeśli zdarzyło się wam pić świeżo wyciskane soki, to będziecie wiedzieć czego się spodziewać. Pięc litrów napoju zniknęło z powierzchni ziemi w ciągu 3 dni.

vitasok delikates testPrzed przetestowaniem odstraszać może cena, bo sok kosztuje 19,99, jednak po szybkich (aczkolwiek skomplikowanych obliczeniach) wychodzi mi czarno na białym, że litr soku to koszt 4zł. Porównując to do soków w tradycyjnych kartonach znanych marek, okazuje się, że koszty są podobne, tyle, że tu otrzymujemy wyłącznie sok z owoców (8kg jabłek na 5l soku), a nie produkt z koncentratu owocowego. Różnicę czuć z resztą w smaku. Pewnie dla wielu nie bez znaczenia pozostanie fakt, że wszystko robione wyłącznie z jabłek z polskich sadów.

skład vitasokVita Sok dostępny jest akurat póki co tylko internetowo. W ofercie, oprócz testowanego dziś soku, znajduje się jeszcze kilka odmian jabłek, aronia, pomarańcza, marchew, wiśnia i kilka innych. Chętnie spróbuję jak wypadają soki warzywne i na pewno jeszcze wrócę.

kcal vitasok

Pan Tester

 • 9/10
  Cena (19,99) - 9/10
 • 10/10
  Jakość - 10/10
 • 9/10
  Smak - 9/10
9.3/10
15 komentarzy
 1. Grudzień 5, 2017
 2. Styczeń 8, 2015
  • Listopad 15, 2017
 3. Listopad 9, 2014
  • Listopad 10, 2014
 4. Listopad 6, 2014
 5. Wrzesień 12, 2014
  • Wrzesień 12, 2014
 6. Wrzesień 11, 2014
  • Wrzesień 12, 2014
   • Wrzesień 12, 2014
  • Kwiecień 10, 2019
 7. Wrzesień 11, 2014
  • Wrzesień 11, 2014
 8. Wrzesień 11, 2014

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.