Almdudler Austriacka Lemoniada Ziołowa [test i opinie]

almdudler lemoniada ziołowa

Dziś ponownie coś z zagranicznych rynków, co jednak do dorwania jest w ramach tygodnia alpejskiego w Lidlu. Ziołowa lemoniada Almdudler, na którą powiem szczerze nie zwróciłem uwagi, ale po Waszych (a konkretnie dyskusję zapoczątkował Arek) sugestiach w grupie dyskusyjnej postanowiłem, że warto przetestować właśnie ten produkt. 🙂

Lemoniada Almdudler – cena

Almdudler nie należy do najtańszych opcji. Lidl wycenił napój na 5,99zł za litrową butelkę. Jednak wiadomo, że jest to produkt sprzedawany u nas na małą skalę, więc nie ma co liczyć na atrakcyjne ceny.  Ciekaw jestem czy na rynku Austriackim ceny tego napoju są wysokie? Jeśli wiecie to koniecznie dajcie znać w komentarzach. 🙂

skład lemoniada almdudler

Almdudler – jak to smakuje?

Lecimy jednak z najważniejszym, czyli jak Almdudler smakuje? Z jednej strony bałem się jak może smakować ziołowa lemoniada, bo nie jestem fanem ziołowych smaków, ale z drugiej strony Kofolę też czasem określa się „ziołową colą” a mi bardzo smakuje.

Co prawda po otwarciu lemoniada Almdudler pachnie nieco jak ziołowy syrop, jednak po spróbowaniu wrażenia są już zupełnie inne.

Po pierwsze Almdudler zaskoczył całkiem łagodnym i zbilansowanym smakiem. Spodziewałem się jakiejś bomby. Zioła nie leją cię po nozdrzach i całość jest naprawdę przemyślana moim zdaniem.

Pierwsze wrażenia, to coś w stylu tonika ze sporą ilością słodkich oraz kwaśnych nut. Domyślam się, że ciężko sobie wyobrazić ten smak. Następnie wchodzą zioła, jak jednak wspomniałem wyżej nie jest to nic drastycznego. Trudno mi wyróżnić tutaj konkretne aromaty, bo ta delikatna mieszanka gra tutaj raczej drugie skrzypce.

To co jednak jest fajne w tym napoju to fakt, że całość dzięki ziołowym i kwaskowatym smakom jest naprawdę orzeźwiająca. Co prawda teraz ciepłe dni mamy chyba za sobą, ale chętnie popijałbym to w środku lata.

Mi smakowało naprawdę bardzo. Uważam, że warto skosztować, bo to coś ciekawego. Jednak mam również wrażenie, że podobnie jak Kofola tak i ta lemoniada nie każdemu się spodoba. To chyba jeden z tych produktów, który pokochasz albo znienawidzisz od pierwszego łyka. 😉

almdudler lemoniada

Pan Tester

Lidl
 • 5/10
  Cena (5,99) - 5/10
 • 7.5/10
  Jakość - 7.5/10
 • 9/10
  Smak - 9/10
7.2/10
7 komentarzy
 1. Maj 4, 2020
 2. Lipiec 6, 2019
 3. Listopad 10, 2018
 4. Październik 19, 2018
 5. Październik 11, 2018
 6. Wrzesień 30, 2018
 7. Wrzesień 27, 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.