Chrupiące Kulki Lajkonik [test i opinie]

chrupiące kulki lajkonikKilka dni temu w Żabce natknąłem się na coś nowego, przekąskę: chrupiące kulki. Cóż nazwa niezbyt porywająca może, ale mimo wszystko postanowiłem spróbować czym zaskoczą mnie Kulki (bez podtekstów).

Lajkonik Chrupiące Kulki wydaje póki co w trzech wersjach (piszę póki co, bo z tego co widzę to nowość na rynku, więc jeśli się przyjmie to pewnie można się spodziewać nowych smaków).
Dostępne są kulki paprykowe, o smaku pizzy i solone. Szczerze mówiąc jeszcze dwie minuty temu myślałem, że istnieją tylko dwa pierwsze smaki, które dziś testuję, bo tylko takie znalazłem w Żabce, ale widzę w gazetce, że solone też są, więc tak przyjmujemy ;).

chrupiące kulki lajkonik opinieCena nowej przekąski od Lajkonika to 2,79zł we wspomnianej już Żabce, więc całkiem spoko. Paczka ma 100g, ale jak się okazało, kulki raczej do ciężkich nie należą, więc jest ich tam całkiem sporo. Miałem mały przesyt przy końcu paczki. :).

Lajkonik Chrupiące Kulki o smaku Pizzy

chrupiące kulki o smaku pizzyZacznę od kulek o smaku pizzy, które moim zdaniem z testowanej dwójki okazały się słabszym wariantem. Ale zanim przejdę do smaku, to trochę o samej przekąsce. Kulki są bardzo niewielkie. Przypominają mi najbardziej epickie kulki przeznaczone do zup, które można nabyć w Lidlu np (te małe, a nie fatalne ptysie :)).

Kulki nie wyglądają jakoś imponująco szczerze mówiąc, ale ich struktura jest naprawdę bardzo przyjemna. Jednolita i bardzo chrupka. Nie są twarde, dość mocno „napowietrzone”. Je się to naprawdę fajnie.

Jeszcze jedna informacja która odnosi się zarówno do kulek o smaku pizzy jak i tych paprykowych, całość jest naprawdę intensywnie przyprawiona. Dla mnie to plus.

Sam smak pizzy zresztą też bardzo poprawny. Właściwie niewiele mogę o nim napisać, bo to typowy „pizzowy” smak, który znacie pewnie z wielu przekąsek tego typu. Ja w większości przypadków nie jestem i nie byłem jego fanem, dlatego też kulki pizzowe zajęły zdecydowanie drugie miejsce. Jeśli jednak chipsy o smaku pizzy to Wasz top jeśli chodzi o smak, to możecie brać śmiało, pewnie się nie zawiedziecie.

Chrupiące Kulki Lajkonik o smaku papryki

paprykowe kulki lajkonikPaprykowe kulki przypadły mi do gustu zdecydowanie bardziej. Równie chrupkie, równie intensywne, ale sam prosty smak papryki odwzorowany bardzo dobrze i intensywnie.

Powiem szczerze jest bardziej paprykowo niż w większości przekąsek o tym smaku. I właściwie to tyle co chciałem napisać. Brakowało mi tutaj trochę pikantnych nut, ale nie mogę ujemnie tego oceniać, bo to przecież kulki o smaku słodkiej papryki.

Podsumowanie

Bardzo niepozorny produkt na który trafiłem przypadkiem okazał się bardzo pozytywnym zaskoczeniem i jedną z lepszych słonych przekąsek jaką jadłem w tym roku. Całość jest prosta ale wykonana bardzo dobrze, co jak pewnie wiecie sobie cenię znacznie bardziej niż wymyślne produkty, których nikt nie potrafi do kupy poskładać.
Co bym zmienił? Zrobiłbym wersję chilli paprykowych kulek i byłoby świetnie ;). Osobiście mam nadzieję, że produkt utrzyma się na rynku i czasem chętnie sięgnę zamiast chipsów czy orzeszków do filmu.

Pan Tester

Ps: zajrzyjcie na Insta jeśli wybitnie Wam się nudzi ;).

18 komentarzy
 1. Listopad 24, 2017
 2. Maj 17, 2017
 3. Grudzień 5, 2016
 4. Sierpień 31, 2016
 5. Lipiec 9, 2016
 6. Kwiecień 29, 2016
 7. Kwiecień 13, 2016
 8. Kwiecień 7, 2016
 9. Marzec 12, 2016
  • Luty 17, 2017
 10. Marzec 12, 2016
 11. Marzec 3, 2016
 12. Marzec 3, 2016
  • Marzec 3, 2016
   • Marzec 5, 2016
    • Marzec 5, 2016
 13. Marzec 2, 2016
  • Marzec 2, 2016

Dodaj komentarz