Lunch Menu Fit&Easy z Biedronki [test i opinie]

test lunch box z biedronki

Dziś pora na kolejny wpis z cyklu Fit Testy. Tym razem sprawdzam gotową propozycję lunchową, którą kupiłem w Biedronce. Konkretnie będzie to zestaw z kurczakiem i makaronem brandowany jako Fit&Easy.

Cena i skład

Bez zbędnego przedłużania lecimy z tematem. Zgodnie z opisem producenta zestaw ten to sałatka z kurczakiem i makaronem. Konkretniej „mieszanka warzyw z makaronem gotowanym, pieczonym mięsem z piersi kurczaka, dressingiem, fasolą czerwoną i kukurydzą”.

lunchbox z biedronki skład

Mimo, że brzmi prosto to jak widzicie skład nie należy do specjalnie krótkich.

Jeśli chodzi o kaloryczność lunch menu z Biedronki to tutaj jest już znacznie lepiej. Całość (czyli prawie 300g produktu) to zaledwie 310 kcal. Choć ze względu na fakt, że duża część to makaron, to węglę nie są tutaj najniższe. Mimo niskiej kaloryczności danie jest też całkiem spore objętościowo.

No i cena. Ta moim zdaniem nie jest wcale niska, bo całość kosztuje 8,49zł.

Lunch Menu Fit&Easy z Biedronki – jak to smakuje

Danie nie jest specjalnie skomplikowane i moim zdaniem można było tutaj zepsuć 3 rzeczy: po pierwsze niskiej jakości mięso z kurczaka, po drugie bardzo słaby sos, po trzecie rozgotowany „kluskowaty” makaron. Producent lunchu Fit&Easy zespół tylko 33% z wymienionych. 😉

biedronka makaron z kurczakiem

Makaron zdecydowanie nie był rozgotowany, także tutaj spory plus bo nie jest to oczywiste w tego typu daniach.

Kurczak także był niezłej jakości.

Porażką moim zdaniem jest tutaj sam sos. Typowy octowy wynalazek bez konkretnego smaku. No i jak można się domyślać ten element akurat bardzo istotnie wpływał na smak całości.

To co jeszcze mi się bardzo nie podobało, to fakt, że sam mix sałat był wyraźnie niskiej jakości – zdarzały się twarde elementy sałaty by nie powiedzieć odpady, które nie dość że są mega gorzkie i niesmaczne to jeszcze nieprzyjemne w swojej strukturze.

Dla mnie ten produkt, to propozycja, którą ktoś nieźle dopracował jeśli chodzi o branding i zamysł. Widać też, że ktoś wziął sobie do serca „fit” i mocno ograniczył kaloryczność. Jednak przy prawie 9zł za taką przekąskę spodziewałem się, że jakość będzie jednak trochę wyższa. Oszczędności na jakości sałaty i sosu sprawiają, że ja na pewno nie wrócę.

Pan Tester

Biedronka
 • 6/10
  Cena (8,49) - 6/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
5.3/10
9 komentarzy
 1. 2 marca, 2020
 2. 22 stycznia, 2020
 3. 12 lipca, 2019
 4. 12 lipca, 2019
  • 21 lipca, 2019
  • 13 sierpnia, 2019
 5. 7 lipca, 2019
 6. 6 lipca, 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.