LEMOniadka z Biedronki [test i opinie]

napój LEMOniadka z BiedronkiNowy napój w ofercie Biedronki nosi nazwę LEMOniadka. Jak bardzo słodka jest ta nazwa, prawda? Mam nadzieję, że nie wzruszyliście się na tyle, by nie móc doczytać dzisiejszego testu do końca, bo mimo słodko-pierdzącej nazwy, LEMOniadka zaskakuje pozytywnie.

Jednak nowość w ofercie Biedronki jest dla mnie dość dziwna. Na półkach znajdziemy już podobny napój o podobnej z resztą nazwie: Lemo. Jaka jest różnica? Lemo to napój gazowany o smaku limonki, rzecz jasna inspiracja słynnym napojem gaszącym pragnienie nie występuje, LEMOniadka to natomiast napój gazowany o smaku… cytryny. Cóż, różnica w smaku między limonką a cytryną pewnie jest spora, ale nie jestem pewien, czy producent jest w stanie to wychwycić i uwydatnić w napoju za 1,99zł.

skład lemoniadki z biedronkiO Lemo jednak napiszę przy innej okazji, dziś nie będzie porównywania i skupię się wyłącznie na tym co do zaprezentowania ma LEMOniadka z Biedronki. A o dziwo, jak na tani gazowany napój wypada całkiem solidnie.

Po pierwsze bolączką tego typu napojów jest zbyt duża ilość cukru. Szczerze mówiąc LEMOniadka nie do końca uniknęła tutaj błędów, ale cukier nie przytłacza i wypicie dwóch szklanek tego specyfiku, nie sprawi, że zrobi nam się niedobrze z przesłodzenia.

Powyższe jest zasługą balansowania słodkości poprzez smak cytryny. I tu moim zdaniem LEMOniadka wypada całkiem dobrze, bowiem smak ten osiągnięto w sposób, który nie sprawia wrażenia chemicznego kwasu niewiadomego pochodzenia. Choć to oczywiście nie jest najbardziej naturalny napój świata. 🙂

Pije się to naprawdę przyjemnie, nic specjalnego, ale na pewno nie można napisać, że ktoś spartolił ten napój, bo jeśli czegoś oczekuję po napoju za złotówkę za litr, to pewnie byłoby to coś w granicach w których LEMOniadka zdecydowanie się zmieściła.

Biedronka LemoniadkaNa minus zaliczyłbym jednak fakt, że podobnych, niezłych napojów w tym typie jest na rynku całkiem sporo. Czy nie lepiej więc tworzyć nowości, które wniosą coś świeżego do tematu?

Do jutra,

Pan Tester 🙂

PS: Macie jakiś ulubiony napój w typie Sprite, czy może oryginał zmiata wszystko?

 • 9/10
  Cena (1,99) - 9/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
7.3/10
6 komentarzy
 1. 22 listopada, 2021
 2. 2 grudnia, 2014
 3. 1 grudnia, 2014
  • 1 grudnia, 2014
 4. 1 grudnia, 2014
  • 22 listopada, 2021

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.