Italiamo Pizza Con Burrata z Lidla

pizza con burrata lidlDopiero co testowałem dla Was nowość jeśli chodzi o pizze z tygodnia włoskiego: pizzę Marinara a już pojawiła się kolejna nowość z tej świetnej serii. Tym razem testuję dla Was Pizzę Italiamo Con Burrata.

Pizza Con Burrata – Cena i składniki

Tym razme Lidl ponownie postawił na bardzo klasyczną opcję z sosem, serem i pomidorami. Tym razem jednak to własnie ser gra tutaj główną rolę. Burrata to własnie jedna z odmian mozarelli z nieco wyższej półki.

skład pizza con burrata

Da się również zauważyć, że również ciasto zostało tutaj nieco stuningowane w stosunku do tego co zazwyczaj otrzymujemy w ramach serii Italiamo.

Cena tej pizzy jest jednak również wyższa niż zazwyczaj. 9,99zł za mrożoną pizzę to z całą pewnością sporo, jednak jestem skłonny dołożyć te kilka złotych, jeśli rzeczywiście ktoś zaproponuje tutaj jakość premium.

Pizza Con Burrata z Lidla – smak

test pizzy con burrata z lidla

Zanim przejdę do smaku mały tip z mojej strony (wspominałem już o nim kilkukrotnie, ale napiszę raz jeszcze). Pizzę przygotowałem zgodnie z instrukcją producenta, przez co jak widać musiałem ją wypiec za bardzo zanim składniki na pizzy wyglądały tak jak powinny.

Moja rada: rozmrażajcie pizzę spokojnie przez 20-25 minut zanim włożycie ją do piekarnika. Powinno być idealnie. 🙂

A teraz już do samej pizzy. Powiem tak, jest dobrze. Jest bardzo dobrze.

Pizza Con Burrata to przedewszystkim moim zdaniem jeszcze lepsze ciasto niż zazwyczaj w przypadku Italiamo. Mam rażenie, że jeszcze nieco udoskonalili całość, więc wierzcie mi, że jest mega dobrze w tym aspekcie.

lidl pizza con burrata

Sos chyba został ten sam, czyli również solidnie, z tą różnicą, że tutaj mamy jeszcze sporo większych kawałków pomidorów, które robią robotę.

Gwiazdą jednak jest tutaj mozarella i tu spore zaskoczenie – jakościowo jedna z najlepszych, często w solidnych włoskich pizzeriach dostaję produkt niższej jakości, nie wspominając już o większości pizzy jakie można zamówić z dostawą do domu (przynajmniej u mnie poziom jest słabiutki niestety).

Prawie 10zł za mrożoną pizzę z dyskontu to dużo, nie ukrywajmy. Jednak moim zdaniem nowa wersja Italiamo, to jeden z lepszych wyrobów w tym temacie jaki można obecnie kupić, a przetestowałem już prawie wszystko. Ostatnio nie trafiałem na dobre produkty, ale tym razem chapeu bas dla producenta. Za smak z mojej strony zasłużona dyszka.

Pan Tester

PS: Wpadnijcie też do naszej grupy na FB gdzie dyskutujemy o ciekawych nowościach na sklepowych półkach. 😉

Lidl
 • 6/10
  Cena (9,99) - 6/10
 • 9/10
  Jakość - 9/10
 • 10/10
  Smak - 10/10
8.3/10
5 komentarzy
 1. 14 kwietnia, 2019
 2. 26 czerwca, 2018
 3. 20 czerwca, 2018
 4. 19 czerwca, 2018
 5. 19 czerwca, 2018

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.