Wiosenny Whopper z Burger King [test i opinie]

burger king whopperCo prawda jeśli chodzi o warunki atmosfewryczne to z tegoroczną wiosną bywa różnie jak narazie, ale jeśli chodzi o oferty fast foodowych sieci, to wiosna w pełni. 🙂 Dziś szybki test wiosennej edycji Whoppera, który zawitał jakiś czas temu do Burger Kinga.

Wiosenny Whopper – cena i skład

To co sprawia, że wiosenny Whopper rzuca się w oczy już przy pierwszym zerknięciu na plakat to dość nietypowa, ciemna bułka z ziarnami. Burger King twierdzi, że buła jest z dodatkiem słonecznika, sezamu, pszenicy, płatków owsianych i siemienia lnianego.

Ogólnie to bardzo klasyczna propozycja, bo oprócz nietypowej bułki nie znajdziecie tutaj nic zaskakującego. Proste warzywa bez udziwnień (sałata, zieony ogórek, cebula, pomidor) , sos i wołowina (jest też wersja z kurczakiem).

Cena? Niezbyt zaskakująca (niestety). Za Whoppera wiosennego przyjdzie Wam bowiem zapłacić prawie 15zł (w zestawie to prawie 21zł).

Wiosenny Whopper – smak

burger wiosenny z burger kingSzczerze mówiąc to nie wiem czy jestem właściwą osobą by wypowiadać się czy warto sięgnąć akurat po tę wersję Whoppera. Co prawda tradycyjne połączenie warzyw w tym burgerze jest fajne, ale ja wolę kanapki po pierwsze z ich mniejszą ilością (za to z większa ilością innych dodatków) no i chyba nie jestem wielkim fajnem ciemnego pieczywa i jego smaku (ale też nie jest tak, że go nie jadam). W każdym razie postaram się być obiektywny. 😛

Wiosenny Whopper to na pewno ciekawa propozycja własnie dla osób, które cenia kanapki bez udziwnień. Bułka gra tu naprawdę dużą rolę jeśli chodzi o smak całości. Jej charakterystyczny gorzkawy posmak (fani ciemnego pieczywa wiedzą o czym mowa) sprawia, że całość smakuje zupełnie inaczej niż wersja w białym pieczywie (sądziłem, że sama buła będzie barwiona i na tym skończy się jej wpływ na tego Whoppera ;)).

Mimo, że fanem ciemnego pieczywa nie jestem to podobałomi się to. Słabiej wypada jednak spora ilość warzyw. Wszystkie są świeże i zimne niestety, co sprawiało, że burger był po prostu chłodny.

Mięcho nieco lepsze niż u konkurencji, ale to niestety nie to co w Angusie 😉

whopper wiosennyCałość okraszona sosem jogurtowo-pieprzowym. Dla mnie mógłby się nazywać jogurtowym, tudzież majonezowym bowiem całość była bardzo, bardzo delikatna i łagodna. Jest też ketchup, który chyba znalazł się tutaj przypadkowo, bo nie pasuje do niczego. 😛

Jak podsumować tę kanapkę… cóż jest dość interesująca przez smak jaki nadaje jej sama buła, ale poza tym jest tylko popranie. Ciężko wskazać mi tu jeszcze inny wyróżniający element. To wiosenna wersja i właściwie dostajecie to co zamawiacie, dużo warzyw i dość lekką (jak na fast food) kompozycję.

Pan Tester

10 komentarzy
 1. Maj 20, 2017
 2. Maj 15, 2017
 3. Maj 14, 2017
  • Maj 14, 2017
   • Maj 14, 2017
    • Maj 14, 2017
     • Maj 15, 2017
     • Maj 16, 2017
     • Maj 23, 2017
 4. Maj 14, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.