Texas BBQ Angus z Burger King [test i opinie]

Texas BBQ Angus z Burger KingDługo polecaliście mi spróbowanie Angusów z Burger Kinga, cóż jak to bywa u mnie trochę to trwało ;). Tym razem zmotywował mnie jednak sam BK, po tym jak nie udało mi się samemu rozpalić ognia (Bear Grylls nie będzie ze mnie dumny). Okazało się, że na dnie pudełka były jeszcze kupony na Angusy właśnie (dobrze się składa, bo moje konto cierpi po świętach ;)). Tak więc dziś w teście Texas BBQ Angus. Lecimy ;).

Texas BBQ Angus – cena i składniki

Mimo Waszych poleceń nie skusiłem się do tej pory na Angusa bo odstraszała mnie jego cena. 20.95zł za kanapkę z sieciówki to dużo, chyba najwięcej w historii tego bloga.

Powiem szczerze jednak, że kanapka wygląda solidnie na papierze i poza nim. Znajdziemy tutaj BurgerKingową bułkę premium, bardzo klasyczne składniki sałata, cebula, ogórki, do tego dwa sosy (w tym sos BBQ oczywiście), bekon, ser no i oczywiście wołowinę. Przyznam, że ta ostatnia w naprawdę pokaźnej ilości (choć nie wiem jak to dokładnie wyszło wagowo).

Texas BBQ Angus – smak

Kanapka przyznam szczerze jak na sieciówkę jest naprawdę na bogato. Może ta testowana wczoraj nie była poskładana najlepiej, ale jak widzicie składników tutaj nie brakowało, a wołowina… była znacznie większa niż bułka.

test Angusa BBQ z Burger KingSmak Angusa BBQ z Burger Kinga nie jest zaskakujący, składniki to bowiem burgerowy standard ale moim zdaniem w najlepszym wydaniu jakie zdarzyło mi się jeść w fast foodach póki co. Smakuje dokładnie tak jak powinno. Co prawda nie jestem fanem warzyw w burgerach a tutaj mamy ich sporo, natomiast smak jest naprawdę fajnie zbilansowany. Odpowiednia ilość sosu BBQ i przede wszystkim odpowiednia ilość wołowiny, która nie została przyćmiona przez resztę.

Oczywiście Angusa z BK oceniam w kategoriach fast foodów, ale powiem szczerze, że to jeden z niewielu burgerów z sieciówek, który miałby szansę powalczyć z burgerowniami slow food czy food truckami. Przykład? Proszę bardzo, moim zdaniem Texas BBQ Angus jest np. opcją smaczniejszą niż testowany Burger Firmowy z Burger Truck jakiś czas temu. Cena ta sama, co więcej śmiem twierdzić, że Burger King pobił rywala tutaj również jakościowo i ilościowo. Jak widać można.

angus bbq BKBy jednak nie było tak cukierkowo to był jeden minus, który wiem z Waszych komentarzy zdarza się bardzo często – bułka, a konkretnie jej dolna część, jest bardzo cienka, z trudem utrzymuje wielkiego burgera, szybko staje się wilgotna i ogólnie wypada słabo w stosunku do reszty. Jak dla mnie trzeba ją zdecydowanie mocniej grillować od środka ;). No i oczywiście chętniej widziałbym mniej wysmażoną w środku wołowinę, ale to się w sieciówkach nie wydarzy raczej ;).

Texas BBQ Angus – podsumowanie

Wysoka cena, ale i wysoka jakość. Prawdopodobnie jedna z najlepszych burgerowych opcji w sieciówkach obecnie (jeśli znacie lepsze to dajcie znać w komentarzach, chętnie to sprawdzę). Pewnie nikt by się szczególnie nie obraził na tego burgera w slow foodowej wersji (no ok, buła do poprawy), choć poprzeczka dla sieciówek wciąż wisi tutaj bardzo wysoko :).

Pan Tester

PS: Pamiętacie te Angusy? 🙂

Burger King
 • 5/10
  Cena (20,95) - 5/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 10/10
  Smak - 10/10
7.7/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
14 komentarzy
 1. Maj 23, 2017
 2. Styczeń 8, 2017
  • Styczeń 10, 2017
 3. Styczeń 7, 2017
 4. Styczeń 7, 2017
 5. Styczeń 6, 2017
 6. Styczeń 6, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.