Soki Warzywne z Biedronki: z kolendrą, curry i bazylią.

soki wielowarzywne vitanellaOstatnio w Biedronce natknąłem się na półlitrowe wersję soków warzywnych Vitanella które miały całkiem ciekawy zestaw przypraw jako dodatki. W ofercie znajdziemy soki z dodatkiem kolendry, curry, oraz bazylii i oregano.

O ile bazylia i oregano to propozycja dość często spotykana w przypadku soków wielowarzywnych, o tyle kolendra, a już na pewno curry, niekoniecznie.

Cena 1,49zł, ale pamiętajcie, że to małe wersje tych soków (0,5l). Mimo wszystko, 2,98zł za litr to całkiem przyzwoicie.

Sok Vitanella z Bazylią i Oregano

sok vitanella bazylia, oreganoWersja z bazylią i oregano zgodnie z oczekiwaniami okazała się najbardziej klasyczna i standardowa. Jednak niczym mnie ten sok nie ujął. Smak blady jeśli chodzi o sam sok: mocno… wodny, ciężko było tu wyczuć jakieś wyraźne smaki warzyw poza pomidorem.

sok warzywny vitanella z bazylią składTo samo jeśli chodzi o przyprawy. Myślałem, że bazylia i oregano, które to są przyprawami naprawdę intensywnymi jeśli chodzi o smak i aromat, będą grały znaczącą rolę. Prawda jednak była taka, że były właściwie niewyczuwalne.

Sok Vitanella z Curry

sok z curry vitanellaPrzyznam szczerze, że ten smak z całej trójki był dla mnie najciekawszy i głównie wersji z curry chciałem spróbować. Sok jednak okazał się dość przeciętny. O ile curry było czuć i dawało to całkiem fajny efekt, to całość psuł sam sok, który w ty przypadku miałem wrażenie składał się z samej pietruszki. Ta ostatnia zdominowała smak tak bardzo, że mimo iż zazwyczaj ten aromat uznaję za plus, tak tym razem zepsuło to całą przyjemność.

sok warzywny z curry z biedronkiMiałem także nadzieję, że Vitanella z curry będzie nieco pikantna i tu również małe rozczarowanie, bo podobnie jak dwie pozostałe wersje soki są łagodne do bólu. Nawet smaku poczciwego pieprzu nie uraczycie.

Sok Vitanella z Kolendrą

sok warzywny z kolendrą biedronkaO dziwo najciekawszym smakiem okazała się wersja z kolendrą, przynajmniej dla mnie. Najciekawszą czyli poprawna jeśli chodzi o podstawę i z fajnym, orzeźwiającym dodatkiem w postaci kolendry właśnie.

skład soku warzywnego z kolendrąWiele więcej ciężko mi na temat tego soku napisać, ale jeśli miałbym któryś polecić, czy do któregoś wrócić, to pewnie właśnie do wersji z kolendrą.

Przyznam jednak szczerze, że oczekiwałem, że wszystkie trzy smaki okażą się nieco ciekawsze, a było poprawnie, ale bez pazura. Myślę, że gdyby wywalić sok z buraka ze składu to też było by inaczej (sok z buraka moim zdaniem smakuje jak ziema, mimo że buraki same w sobie lubię). Nie zachęciły do sięgnięcia po nie ponownie, a już na pewno nie na tyle by na nie polować i myśleć o nich po nocach ;).

Pan Tester

 • 8/10
  Cena (1,49) - 8/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 5/10
  Smak (bazylia i oregano) - 5/10
 • 5/10
  Smak (curry) - 5/10
 • 7/10
  Smak (kolendra) - 7/10
6.4/10
Sending
User Review
3.67 (6 votes)
8 komentarzy
 1. Sierpień 8, 2016
  • Sierpień 8, 2016
   • Październik 17, 2016
 2. Maj 23, 2016
  • Maj 23, 2016
   • Maj 31, 2016
 3. Maj 21, 2016
 4. Maj 19, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.