„Ślimak” z Ciasta Filo ze Szpinakiem i Fetą z Lidla

tydzien grecki w lidlu, ślimak ze szpinakiemNa dobre zakończenie tygodnia mam dla Was dość dziwny test. Produkt, który chciałem przetestować od początku tego bloga, bo jadłem go już dobre 5-6 lat temu (jeśli nie więcej). Wspominałem o tym produkcie z resztą kilka razy w innych testach, ale myślałem, że już dawno został wycofany z oferty. Co jeszcze dziwniejsze ślimak z ciasta filo znalazł się zupełnie przypadkowo w jednym z Lidlów gdzie nawet nie było tygodnia greckiego w danym czasie.

Nie bardzo więc wiem o co chodzi z tym produktem. Czy jest w ofercie, czy jest w niektórych Lidlach, a może jest od jakiegoś czasu w tygodniach greckich znowu i po prostu w tym konkretnym Lidlu ostało się kilka sztuk? Jeśli macie jakieś info, dajcie znać w komentarzach. Ja tymczasem po długich poszukiwaniach wreszcie mogę go przetestować.

filo ze szpinakiem i fetą składCena ślimaka z fetą i szpinakiem nie należy pewnie do najniższych, bo zapłacić trzeba za niego prawie 11zł, natomiast jest tego naprawdę dużo. Myślę, że to porcja na przekąskę dla 3-5 osób lub kolację dla 2.

Jeśli uważacie, że ten ślimak jest podobny do pierożków z fetą i szpinakiem z tygodnia greckiego  to zapomnijcie o tym, bo mówimy tutaj o jednej podstawowej różnicy. Pierożki były z ciasta francuskiego, ślimak jest z ciasta filo. Można powiedzieć, że są podobne – ok, zgodzę się, że w pewnym sensie tak, jednak ciasto filo jest moim zdaniem znacznie lepsze do tego typu produktów.

lidl ciasto filo ze szpinakiem i fetąMa ciekawszą strukturę. Płaty są grube, przypieczone i chrupkie z zewnątrz, ale miękkie i delikatne w warstwach najbliżej farszu.

Cisto moim zdaniem bardzo fajne, szczególnie, że filo rzadko można spotkać w tego typu gotowcach (no ok, w baklawie z Lidla którą testowałem też było, ale to nieco inna kategoria ;)). Natomiast to tutaj najlepsze to farsz. Ten jest co prawda prosty do bólu, ale dostajemy to co obiecuje: fetę i szpinak i to w całkiem fajnych proporcjach i dobrej jakości.

lidl, ślimak z ciasta filo Nie ma dla mnie nic gorszego niż gotowce ze szpinakiem gdzie dostajemy słynną mrożoną papkę (pamiętacie np. lasagne ze szpinakiem z Biedrony). Tutaj, choć może zdjęcia tego nie oddają zbyt dobrze, mamy szpinak w liściach i naprawdę fetę która smakuje jak feta (w składzie jest co prawda 10% fety, ale reszta to także nie jest krowi ser solankowy jaki mamy w sklepach).

I jednak istotna moim zdaniem rzecz na koniec: nietypowy kształt tego produktu też ma spore znaczenie. Góra jest bowiem ładnie przypieczona (w tym wypadku aż za bardzo chyba ;)) zaś boki miękkie.

lidl ciasto filo ze szpinakiem i fetąTrudno mi napisać coś więcej, ale powiem tylko, że to zdecydowanie mój ulubiony gotowiec z tygodnia greckiego w Lidlu i mam nadzieję, że zagościł na stałe do tej oferty tematycznej znowu. Ale o tym przekonamy się dopiero kiedy tydzień grecki znowu pojawi się w ofercie.

Pan Tester

Lidl
 • 7/10
  Cena (10,99) - 7/10
 • 8/10
  Jakość - 8/10
 • 9.5/10
  Smak - 9.5/10
8.2/10
Sending
User Review
5 (1 vote)
8 komentarzy
 1. Październik 3, 2016
 2. Wrzesień 29, 2016
 3. Wrzesień 27, 2016
 4. Wrzesień 26, 2016
  • Wrzesień 26, 2016
 5. Wrzesień 26, 2016
 6. Wrzesień 26, 2016
 7. Wrzesień 25, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.