Schogetten Let’s Cake [test i opinie]

Test schogetten let's cakeWiem, wiem, miał być test nowych Guseppe i postaram się by był jeszcze w tym tygodniu, ale jakoś nie było jeszcze okazji ich sprawdzać ;). Tymczasem mam dla Was krótki test nowych czekolad Schogetten z serii Let’s Cake w dwóch smakach: Chocolate Muffin i Blueberry Muffin.

Nie wiem jak Wam, ale mi od razu całość skojarzyła się z mega słodkim ulepkiem. Ale jako, że do niektórych czekolad tej marki wracam regularnie, na czele z Schogetten Trilogia, to postanowiłem, że trzeba sprawdzić czy nowości są coś warte :).

Obie czekolady kupowałem w Żabce. Nie chcę teraz skłamać, bo dokładnej ceny nie pamiętam, ale wydaje mi się, że było to 3,49zł. Może parę groszy mniej. W każdym razie cena niezbyt wybujała, raczej standardowa jak na tę markę.

W środku oczywiście standard Schogottena (że też inne firmy tego nie chcą kopiować ;)) czyli sreberka, tacka i tabliczka czekolady podzielona na wygodne w jedzeniu kostki. Każda z osobna (jakie to jest proste i piękne :D).

Schogetten Let’s Cake Chocolate Muffin

Szogetten o smaku czekoladowych muffinów był właściwie dokładnie taki jak się spodziewałem, a niestety nie spodziewałem się zbyt wiele.

schogetten let's cake chocolate muffin testTak ja przypuszczałem całość była słodka do bólu. Po cichu liczyłem, że coś fajnego wydarzy się tutaj jeśli chodzi o strukturę, ale nic takiego się nie stało. Całość jest miękka, jednolita, bardzo słodka i moim zdaniem mało ciekawa.

Muffin to w tym wypadku dość standardowy „ciasteczkowy” aromat który pewnie znacie z wielu innych słodyczy.

Schogetten Let’s Cake Blueberry Muffin

Tego typu „owocowych” smaków czekolad unikam jak ognia. Zazwyczaj całość wypada mega sztucznie w smaku, a słodycz jest wręcz ciężka do przełknięcia.

Schogetten Let's Cake Blueberry Muffin testO dziwo Schogetten Let’s Cake w wersji „blueberry” okazał się całkiem zjadliwy. Co prawda cierpi na przypadłości kolegi wyżej: bardzo słodka i o mało ciekawej strukturze (moim zdaniem) ale za to jagody wypadły o dziwo bardzo sensownie.

Całość jednak nie porywa. Ani jedna ani druga czekolada nie były propozycjami które rozważyłbym do ponownego zakupu, nawet gdyby kosztowały 3 razy mniej ;). Po prostu, bardzo słodkie czekolady, można zjeść do kawy kilka kostek, ale raczej Schogetten Let’s Cake furory na rynku nie zrobią.

Pan Tester

10 komentarzy
  1. Październik 1, 2016
  2. Październik 1, 2016
  3. Wrzesień 29, 2016
  4. Wrzesień 29, 2016
  5. Wrzesień 29, 2016
    • Wrzesień 30, 2016
  6. Wrzesień 29, 2016
    • Wrzesień 29, 2016

Dodaj komentarz