Pizza XXL bolognese z Biedronki [test i opinie]

biedronka pizza bologneseDziś kolejny test pizzy lodówkowej z Biedronki. Trochę o nich nie pisałem, ale to z jednego prostego powodu: wszytko co miałem przetestować w tym temacie już przetestowałem i czekałem aż pojawi się coś nowego. 😉 No i pojawiło się. Pizza bolognese w wersji XXL.

Cena, gramatura, skład

xxl pizza bolognese z biedronkiCo to znaczy XXL? No cóż, pizza jest spora, to 600g produktu o imponującej, jak na gotowca, średnicy placek. Skład to taki standard jeśli chodzi o pizze lodówkowe z Biedronki (pełny skład na foto poniżej).

Ile należy zapłacić za pizzę bolognese z Biedronki? Jej regularna cena to 10,99, cena z kartą Biedrony była złotówkę niższa. Patrząc na jej wielkość propozycja całkiem rozsądna.

skład pizza bolognese z biedronkiSwoją drogą w ofercie w dużej wersji jest obecnie także pizza 4 sery z pieczarkami. Szczerze mówiąc zapomniałem, że już ją testowałem gdy jeden z czytelników mi o niej wspomniał w komentarzu. 😉

Pizza bolognese z Biedronki – smak

biedronka pizza bolognese testOk, ale czego smakowo spodziewać się po pizzy bolognese z dyskontu? Przyznam, że jak na swój rozmiar pizza wygląda całkiem bogato jeśli chodzi o ilość sera. Problem w tym, że nie bardzo widzę tutaj jakieś mięso. 😉 Pizza wygląda bardziej na margerittę.

Po wyjęciu z piekarnika po pierwsze wygląda dobrze, po drugie pachnie dość intensywnie typowym sosem bolońskim jaki kupicie w markecie.

pizza bolognese xxl biedronkaJak się okazało pizzy tej rzeczywiście dość blisko było do margeritty. To bolognese z jej nazwy objawia się wyłącznie w sosie. Mięsa o jakiejkolwiek wyczuwalnej strukturze to Pan tu nie uświadczysz. Całość dość mocno smakowo i jeśli chodzi o strukturę przypominała mi sos boloński Barilla.

Nie było więc smakowo źle, ale powiem szczerze, że pizza jest dość nudna w smaku. Mięsny dodatek (a raczej smak) jest tu marginalny.

Jak dla mnie to taka imprezowa pizza. Nikt raczej nie powie, że jest obrzydliwa, nikt też pewnie się nią nie zachwyci. Jest duża i za sensowne pieniądze. Może 3 głodne osoby się tym nie najedzą (jak sugeruje producent), ale 2 mają już szanse. Jeśli jednak szukacie smaku a nie ilości to w tej serii w mniejszych gramaturach znajdziecie znacznie ciekawsze propozycje.

Pan Tester

testujemy jedzenie na instagram

14 komentarzy
 1. Kwiecień 10, 2017
 2. Marzec 17, 2017
  • Marzec 18, 2017
   • Marzec 19, 2017
   • Marzec 19, 2017
    • Marzec 19, 2017
     • Marzec 20, 2017
 3. Marzec 13, 2017
  • Marzec 13, 2017
 4. Marzec 11, 2017
  • Marzec 11, 2017
  • Marzec 13, 2017
   • Marzec 20, 2017
    • Czerwiec 7, 2017

Dodaj komentarz