Pizza Palacios: Chorizo i Pepperoni [test i opinie]

palacios pizzaKilka dni temu w Simply Market udało mi się dorwać dwie całkiem ciekawe pizze, których nigdy wcześniej nie widziałem jeszcze na półkach żadnego ze sklepów. Nie wiem w jaki sposób pizza Palacios znalazła się w ofercie Simply i czy wejdzie na stałe do propozycji tego sklepu, ale fakt, że nie mogłem na jej temat znaleźć absolutnie nic w polskojęzycznym internecie sprawił, że musiałem ją przetestować. 🙂

Skusiłem się na obie dostępne wersje (choć na angielskojęzycznej stronie producenta widzę, że jest ich znaaaacznie więcej i to w naprawdę świetnych wersjach smakowych, aż łza w oku się kręci, że u nas zazwyczaj stawia się na szynkę i pieczarki w gotowcach). Obie dostępne w Simply wersje z resztą i tak były bardzo ciekawe, pierwsza to chorizo z serem kozim, druga to (już nieco bardziej standardowa) pepperoni i jalapeno.

Skład nie zachwyca, typowy gotowiec jeśli chodzi o pizzę lodówkową, natomiast cena nieco powyżej standardu dla tej klasy pizzy: 8,49zł.

Pizza Palacios z pepperoni i papryczkami jalapeno

palacios pizza pepperoniCóż można powiedzieć o takim doborze składników (pepperoni i jalapeno)? Ja uwielbiam oba te składniki, więc mogę powiedzieć tylko: to ciężko zepsuć! 🙂

I rzeczywiście pizza wypadła całkiem solidnie. Zacznę jednak od ciasta i sosu, które to tyczyć się będą jednej i drugiej wersji smakowej tak samo. Moim zdaniem jeden i drugi element wypadł bardzo dobrze. Może będę się odnosił trochę do pizzy Biedronkowej (tej z lodówek) bo jest powszechnie znana: a więc Palacios to ciasto cieńsze niż Biedronkowe i choć wizualnie oceniając myślałem, że będzie bardzo podobnie, to jednak testowany produkt okazał się zdecydowanie bardziej elastyczny.

skład pizza palacios pepperoniElastyczny aż za bardzo. Do tego stopnia, że pizzę trudno było przetransportować z pudełka na kratkę piekarnika. Po upieczeniu sytuacja oczywiście poprawiła się nieco, ale i tak ciasto moim zdaniem sporo powyżej tego czego można oczekiwać jeśli chodzi o elastyczność. Przez to nie tylko jadło się to mało wygodnie, ale także pizza nie była tak krucha i chrupka od spodu jak lubię. Smakowo ciasto ok, choć nie był to poziom pizzy Italiamo.

pizza salami palacios z simply marketSos natomiast moim zdaniem wypadł naprawdę dobrze. To często bolączka gotowych pizzy, ale tutaj całkiem ciekawie, bez sztucznego posmaku, dobrze doprawiony. Poprawnie a nawet więcej.

pepperoni pizza lodówkowaSama pizza naprawdę spoko. Jeśli chodzi o ilość i jakość składników to pizza nie ma się czego wstydzić. Jak na gotowca za 8 zeta było na bogato, było też naprawdę pikantnie, dlatego jeśli lubicie ostre pizze to ta propozycja może Wam się spodobać (nie jakieś 11/10 ale takie dobre 7/10 – zjadliwe, ale bez ognia wypalającego wszystko dookoła :)).

pizza z pepperoni i jalapenoCo ciekawe jak widzicie na foto, oprócz faktu, że pepperoni mamy w formie salami, to oprócz tego w formie… rozdrobnionej/mielonej. Przez co pizza trochę podpadała pod coś w stylu bolońskiej. 😉

Pizza Palacios z chorizo i serem kozim

Naprawdę ciekawa propozycja. Testowałem ostatnio pizzę z kozim serem z Biedronki (gdzie zresztą zostałem pojechany przez kilka osób, za to że moje kubki smakowe są do dupy bo nie wyczułem tej uber głębi smaku mrożonej śliwki :P) i połączenie okazało się ciekawe. Tutaj jednak zamiast delikatnych składników mamy kozi ser z… pikantnym chorizo.

skład pizzy palacios z chorizoTradycyjna hiszpańska kiełbaska jak widzicie również została tutaj dość mocno zmasakrowana przez nóż, ale powiem szczerze, że w połączeniu z faktem iż pizza jest dość cienka i elastyczna, a ciasto nie jest tak zwarte jak to do czego przywykłem w gotowcach, to takie krojenie ułatwiało sprawę.

simply pizza palaciosMinusem tej pizzy był fakt, że była cholernie tłusta, natomiast połączenie smaku mi osobiście bardzo podeszło. Okazało się, że kozi ser, chorizo, sos pomidorowy oraz ser żółty to całkiem fajne połączenie.

pizza z chorizo i serem kozimDla fanów chorizo godna polecenia! 🙂

Podsumowanie

Moim zdaniem pizza Palacios to całkiem udane połączenia smaków. Mam nadzieję, że był to tylko test ze strony Simply (domyślam się, że w Auchan też musiało być, choć nie wiem, nie bywam, mam daleko) i produkt ten pojawi się jeszcze w przyszłości w większej ilości wariantów smakowych.

Pan Tester

7 komentarzy
 1. Luty 27, 2017
  • Luty 27, 2017
   • Luty 27, 2017
 2. Luty 27, 2017
  • Luty 27, 2017
   • Luty 27, 2017
   • Luty 27, 2017

Dodaj komentarz