Pizza Calzone z Kurczakiem z Biedronki [test i opinie]

pizza calzone z kurczakiem z biedronkiSylwerster to czas, kiedy każdy fan gotowych dań i przekąsek zbiera swoje sklepowe żniwa. Z tej właśnie okazji od dziś w Biedronce można kupić pizzę w wersji calzone z grillowanym kurczakiem. Jako fan pizzy i człowiek, który swego czasu miał fazę na wszystkie pizze calzone, nie mogłem tego ominąć.

pizza z kurczakiem calzone biedronkaZazwyczaj pizze calzone wyglądają jak ogromny pieróg (tradycyjna pizza złożona na pół). Tutaj mamy okrąkły placek o stosunkowo grubym cieście. Pizza calzone z Biedronki sprawia wrażenie raczej niewielkiej. W środku produktu za 6,99zł producent obiecuje, że znajdziemy grillowanego kurczaka, sos, ser i trochę warzyw.

pizza calzone z kurczakiem Po wyjęciu z piekarnika wygląda naprawdę dobrze. W przekroju jest jeszcze lepiej. To co zaskakuje to fakt, że ciasto ma fajną chrupiącą warstwę, bo szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka wyglądało nieco “bułkowo”.

pizza calzone z wędzonym kurczakiem z biedronkiMuszę powiedzieć, że ciasto do tej pizzy jest genialne. Smaczne, chrupiące z góry i dołu i delikatne w środku. Świetne!

biedronka pizza calzoneNiestety jeśli chodzi o składniki to nie jest tak dobrze jak w lodówkowych pizzach, które znamy ze stonki (patrz testy na końcu wpisu). Po pierwsze złe proporcje. Zbyt mało sera (który był też znacznie słabszej jakości niż ten w wyżej wymienionych pizzach). Zbyt dużo sosu, który nie był specjalnej jakości. Kurczak to margines, kilka małych kawałków, które nie wniosły niczego do smaku. Do tego warzywa konserwowe.
pizza z kurczakiem wędzonym calzone z biedronkiWkład tej pizzy rozczarowuje. Gdyby zastosować tutaj ilości i jakość składników do których Biedronka zdążyła mnie już przyzwyczaić w swoich pizzach, to ten produkt byłby hitem, który kupowałbym regularnie przynajmniej 2-3 razy w miesiącu. Ciasto jest naprawdę świetne, ale w połączeniu z przeciętnie wykonanym środkiem (choć i tak smaczniejszym niż w wielu mrożonych pizzach) sprawia, że to produkt wyłącznie dobry, który zmarnował potencjał na coś bardzo ciekawego.
pizza calzone z biedronki składMam jednak nadzieję, że Biedronka nie porzuci pomysłu na pizzę calzone, bo bazę mają świetną, wystarczy popracować nad proporcjami i jakością składników we wnętrzu i będzie super.

Fani gotowych pizzy z Biedronki powinni koniecznie zajrzeć do tych testów 🙂
1) Pizza z szynką Serrano
2) Pizza z kurczakiem
3) Pizza śródziemnomorska
4) Pancetta i Pepperoni
5) Pizza z wypełnionym brzegiem

Pan Tester

Biedronka
 • 7/10
  Cena (6,99) - 7/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 5/10
  Smak - 5/10
6/10
11 komentarzy
 1. Styczeń 16, 2016
  • Styczeń 16, 2016
 2. Styczeń 8, 2015
  • Styczeń 8, 2015
 3. Grudzień 30, 2014
 4. Grudzień 28, 2014
 5. Grudzień 28, 2014
  • Grudzień 28, 2014
   • Grudzień 30, 2014
    • Grudzień 31, 2014
  • Styczeń 6, 2015

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.