Pizza Calabrese z Biedronki [test i opinie]

test pizzy calabrese z biedronkiW trwającej ofercie Włoskiej Biedronki pojawiły się dwie nowe pizze. Pierwszą z nich z dodatkiem Prosciutto testowałem kilka dni temu. Dziś druga: pizza Calabrese, która (co trzeba przyznać) wygląda na bogato ;).

Cena i składniki

Jeśli chodzi o cenę, to podobnie jak w przypadku wspomnianej pizzy Prosciutto trzeba wyciągnąć z portfela 7,99zł. Właściwie patrząc na składniki mniej więcej wiedziałem czego mogę się spodziewać, no bo po przetestowaniu takiej ilości pizzy z Biedronki, ciasto i sos nie są w stanie mnie zaskoczyć, więc głównie o to co na pizzy się rozchodzi ;).

skład pizzy calabreseNa pizzy Calabrese znajdziemy głównie paprykę, kiełbasę w stylu paprykowego salami (przynajmniej patrząc na kolor) oraz pieczarki, które niestety wyglądają jak marynowane, co stanowi największą zbrodnię w świecie pizzy moim zdaniem.kcal pizza calabrese z biedronki

Przygotowanie i smak

Tym razem ponownie nie udało mi się skorzystać z porady jednej z czytelniczek by przygotowywać pizzę na patelni, ale obiecuję, że wkrótce to sprawdzę i dam znać jak wychodzą tą metodą. Nie chciałem jednak ponownie robić tego na pizzy którą sprawdzam pierwszy raz, by nie zaburzać wyników względem pozostałych pizzy z oferty Biedronki i nie tylko.

składniki pizzy calabreseCalabrese wygląda naprawdę bogato i fajnie tuż po wyjęciu z piekarnika. Ciasto, sos ser, zarówno jeśli chodzi o smak jak i ilości to taki standard Biedronkowy czyli nie jest źle, ale sera mogłoby być trochę więcej.

Składniki jednak trochę zawodzą. Zacznę jednak od dobrych stron: salami mimo, że nie jest to nawet top10 najlepszych salami jakie jadłem w życiu to jak na gotową pizzę jest ok. Brakuje mu co prawda pikanterii bo z pepperoni to ma tylko kolor, ale ogólnie źle nie jest.

Papryka niestety jałowa i bez smaku. Świetnie zagrałoby tu dodanie jaapeno zamiast zwykłej słodkiej papryki, w dodatku zielonej, która moim zdaniem jest dość kiepskim wyborem na pizzę.

pizza z biedronki calabrese testNo i masakra, tragedia, płacz i rozpacz, czyli marynowane pieczarki na pizzy. Ten kto wymyślił to jako zagryzkę do wódki, wyraźnie zaznaczył, że to jedyne sensowne zastosowanie dla tego produktu. Weź to sobie Biedronko do serca następnym razem, bo ciężko przeboleć ten smak na pizzy.

Pizza Calabrese Podsumowanie

Jak zbierzemy wszystko co powyższe w jedno zdanie, to wychodzi nam średnia pizza, której brakuje jakiegoś konkretnego kierunku w smaku. Wszystko łagodne, dość jałowe i… jeszcze te pieczarki. Dla mnie jedna ze słabszych Biedronkowych pizzy które są i były kiedykolwiek w ofercie.

Pan Tester

 • 7/10
  Cena (7,99) - 7/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 4/10
  Smak - 4/10
5.7/10
9 komentarzy
 1. Luty 23, 2018
 2. Luty 21, 2018
 3. Sierpień 21, 2016
 4. Kwiecień 23, 2016
  • Kwiecień 23, 2016
 5. Kwiecień 23, 2016
  • Kwiecień 23, 2016
 6. Kwiecień 22, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.