Paluch z Oliwkami z Lidla [test i opinie]

paluch z oliwkami lidl

Jakiś czas temu w komentarzu pod jednym z wpisów, ktoś napisał, bym przetestował nowe paluchy z oliwkami z Lidla. Szczerze mówiąc, dzisiejszy test powstał wyłącznie pod wpływem tego komentarza, bo jako, że nie jestem fanem oliwek, to pewnie nigdy sam z siebie nie sięgnąłbym po ten produkt. I źle bym na tym wyszedł.

Pisałem już nie raz i nie dwa, że lubię Lidlowskie wypieki (jak np bardzo solidne ciastko wiśniowe). Jednak paluch z oliwkami do mnie nie przemawiał. Już na pierwszy rzut oka widziałem, że oliwek jest bardzo dużo. To się tylko potwierdziło. Jest ich sporo i to w wielkich kawałkach. Koszmar dla kogoś kto ich nie jada.

Zostawię na chwilę oliwki. Sam paluch bowiem jest świetny. I mam tu na myśli fakt, że to chyba najlepsza marketowa buła, na jaką trafiłem. Ciężko opisać jej fenomem (to tylko pieczywo), ale spróbuję. Myślę, że o sukcesie stanowi tutaj skórka tego wypieku. Jest miękka i jednocześnie bardzo chrupka. Cienka powłoczka, która dla mnie sprawiała wrażenie, jakby była lekko wysmażona w tłuszczu (tak zapewne nie jest :)).

paluch z oliwkami z lidla test

Pod chrupiącą skórką mamy całą resztę, która po pierwsze nie jest przesadnie nadmuchana powietrzem, po drugie jest fajna i wilgotna. To nie jedna z tych suchych marketowych bułek, którymi prędzej się zakrztusimy niż najemy. 🙂

Na wilgotność składają się również oliwki. Powiem tak, fani oliwek będą zadowoleni, bo nawet ja byłem zadowolony. Serio. Nie lubię ich, ale zjadłem z przyjemnością, bo to nie ten okropny smak oliwek z dziwnej zalewy ze słoika. Bliżej im było do smaku oliwy :).

Powiem szczerze, że gdyby Lidl zrobił wersję tego palucha z suszonymi pomidorami, albo czymś podobnym, to jadłbym go na śniadanie, obiad i kolację :).

Paluch z oliwkami kosztuje w Lidlu 1,29 pln, choć osobiście kupiłem go za złotówkę (jakaś promocja czasowa, nie wiem czy jeszcze trwa). To właściwie dość sporo, choć jakość i smak to usprawiedliwia.

Pan Tester

 • 6/10
  Cena (1,29) - 6/10
 • 9/10
  Jakość - 9/10
 • 9.5/10
  Smak - 9.5/10
8.2/10
9 komentarzy
 1. Sierpień 3, 2015
 2. Kwiecień 6, 2015
 3. Styczeń 22, 2015
 4. Październik 20, 2014
 5. Październik 19, 2014
  • Październik 19, 2014
 6. Październik 19, 2014
 7. Październik 19, 2014
  • Październik 19, 2014

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.