Mega Burger Wołowy Abbelen z Biedronki [test i opinie]

biedronka mega burgerDziś mam dla Was test kolejnego burgera z Biedronki. Burgera w rozumieniu całego zestawu razem z bułką, serem i sosem. To jeden z tych produktów po który nie sięgnąłbym nigdy gdyby nie ten blog.

Cena burgera wołowego marki Abbelen (nie widziałem jej wcześniej w Biedronce) to w obecnej promocji 4,99zł. Jakiś czas temu testowałem wołowego burgera Konspola i powiem Wam, że ten dzisiejszy wyglądał jeszcze słabiej na pierwszy rzut oka.

Bułka to typowa, marketowa buła burgerowa. Tak zwana gąbka z sezamem. Ser to jakiś plaster, zwykłego topionego (Konspol przynajmniej zaproponował zwykły żółty ser niezłej jakości), sos „burgerowy” cokolwiek to znaczy 😉 oraz wołowina – choć tu bym nie przesadzał, bo mięso wołowe stanowi tutaj tylko 80% składu.

skład mega burgerKotlet wygląda zresztą bardzo blado. Wygląda jak standardowy karminadel (Śląsk here) tyle, że znacznie cieńszy i nie pachnie tak dobrze ;). Po upieczeniu wiele się nie zmienia.

Dodałem tutaj kilka rzeczy, bo na sucho byłoby ciężko. Dodałem papryczki jalapeno i sałatę.

Smakowo wypadło trochę lepiej niż się zapowiadało. Mięso co prawda było gumowe i suche do bólu, ale smakowo nie było jakiejś chemicznej papki. Jednak ogólnie proporcje mięsa do reszty (wielka buła np.) to jakieś nieporozumienie moim zdaniem. Gubiło się w całości a dodając kilka rzeczy to już w ogóle ciężko je wyczuć.

biedronka hamburgerO bułce nie będę się rozpisywał, bo to standard (niezbyt wysoki niestety). Pozytywnie zaskoczył jednak sos, który był naprawdę ciekawie doprawiony, choć nie jestem w stanie tego dokładnie opisać, i smakował jak należy.

Ser – cóż, po teście Hochland na gorąco nie jestem już ich fanem ;).

test burgerów z biedronkiCałość bardzo, bardzo przeciętnie. Produkt da się zjeść (od bólu) ale niech mi ktoś wyjaśni po co to kupować? Czy nie lepiej takie same pieniądze przeznaczyć na dwa fajne mrożone burgery z Biedronki? Powiecie, że to oszczędność czasowa? Cóż, jeśli nie macie mikrofalówki to burgera Abbelen musicie robić kilkanaście minut w piekarniku (+ czas na jego nagrzanie). Dodatki i tak musicie załatwić we własnym zakresie bo niewiele tu jest. Po prostu nie widzę sensu tego produktu i tyle. Ja nie wrócę.

POZN (4)

 • 7/10
  Cena (4,99) - 7/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 4/10
  Smak - 4/10
5/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
11 komentarzy
 1. Październik 23, 2016
  • Październik 23, 2016
   • Październik 30, 2016
  • Lipiec 26, 2018
 2. Październik 22, 2016
 3. Październik 20, 2016
 4. Październik 20, 2016
 5. Październik 20, 2016
 6. Październik 18, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.